Element oświetlenia we wnętrzach domu nie będzie wpływać wyłącznie na ich funkcjonalność, ale też na poziom estetyki. Obecnie coraz bardziej popularne są lampy ścienne, które służą do podkreślenia brył pomieszczenia bądź zewnętrznych konturów danego budynku. Warto podkreślić, że najczęściej zadania dekoracyjne stawiane są przed lampami stojącymi, a także kinkietami ściennymi. Często ludzie zastanawiają się do jakich pomieszczeń najlepiej sprawdzą się lampy ścienne i jak je wybrać, by stały się świetną dekoracją?
Charakter lamp ściennych
Lampy stojące oraz kinkiety ścienne, mimo różnicy w konstrukcji, pełnią przede wszystkim dość podobne funkcje w oświetleniu domu. Oba typy lamp stanowią oświetlenie dodatkowe mieszkania. Najczęściej stosuje się je jako pomocnicze światło, które stanowią świetny dodatek do głównej lampy sufitowej. Jedynie wyjątkowo oryginalne aranżacje traktować je będą jako główny element oświetleniowy. Lampy ścienne są bardzo charakterne i oczarują niejednego gościa w domu.
Lampy ścienne montuje się do ścian i dostępne są w dużej gamie wzorów, dlatego bardzo łatwo da się je dopasować do charakteru danego miejsca. Osłony mogą rozjaśniać wybraną część pomieszczenia, a także podświetlać konkretne dekoracje bądź obszar ściany – w zależności od tego, w jaki sposób umiejscowiona zostanie żarówka.
W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się lampa ścienna?
Lampa ścienna (https://www.dutchhouse.pl/oswietlenie/lampy-scienne) kojarzy się głównie z holem w teatrze bądź korytarzami. Często mocuje się je do ścian i stanowią one oświetlenie wybranych ważnych miejsc w hali produkcyjnej bądź dużym zakładzie przemysłowym. W czasie wyposażenie wnętrz z pewnością myśli się o nich, zwłaszcza gdy chce się doświetlić na przykład ślepą klatkę schodową. W tego typu miejscach lampy ścienne stać będą na straży bezpieczeństwa i poprawią znacząco widoczność. Można je śmiało umieszczać w dużych przedpokojach. Jeśli mowa o lampach ściennych, to zdecydowanie warto sięgnąć po kilka naraz. Dzięki temu da się uzyskać świetny efekt dekoracyjny.