pralki

Rodzaje pralek

Rynek produktowy wciąż prężnie się rozwija i dotyczy to praktycznie wszystkiego – zaczynając od telefonów komórkowych poprzez komputery, a kończąc na pralkach. W przypadku tych ostatnich wybór jest naprawdę ogromny, nic więc dziwnego, że wiele osób stając przed wyborem pralki nie do końca wie, którą powinni wybrać.

Jakie mogą być pralki?

Wyróżniamy tak naprawdę dwa ich rodzaje. Pierwszy rodzaj to pralki zabudowane, natomiast drugim rodzajem są te wolnostojące.

Jakie wyróżniamy typy pralek?

Typy różnych dobrych pralek możemy spotkać się na rynku ze standardowymi urządzeniami, które są ładowane od przodu, a ich pojemność waha się pomiędzy 50, a 65 centymetrów. Kolejny typ stanowią pralki super slim. One również są ładowane od przodu z tym, że różnią się pojemnością która nie przekracza 39,9 centymetrów. Następnie mamy możliwość kupienia pralek typu slim, ładowanych od przodu o pojemności od 39,9 – 49,9 centymetrów oraz pralek ładowane od góry o głębokości 60 centymetrów oraz szerokości 40-50 centymetrów.

pralki

Rodzaje bębna w pralkach

Pierwszy rodzaj bębna stanowi ten o strukturze diamentu. Posiada on mniejsze otwory od tych standardowych, dzięki czemu wykonywane w nim pranie jest chronione przed wszelkiego rodzaju zaciągnięciami.

Kolejno możemy wyróżnić bęben o strukturze plastra miodu. Za jego sprawą pomiędzy bębnem a znajdującą się w nim odzieżą tworzy się delikatna warstwa wody, dzięki czemu pranie delikatnie się przesuwa, unikając tym samym mechacenia i zaciągania.

Ostatnim rodzajem bębna jest ten o kształcie kropli wody. Za sprawą innowacyjnej konstrukcji pozwala na skuteczne pranie delikatnych tkanin, umożliwiając jednocześnie dopranie nawet najcięższych zabrudzeń.

Rodzaje klas energetycznych

Tutaj możemy wyróżnić pralki o takich klasach energetycznych jak: A, A+, A++ oraz A+++. Ta ostatni klasa energetyczna odznacza się redukcją zużywanej energii w trakcie prania nawet do 70%.

Zużycie wody przez pralkę

Niegdyś pralki potrafiły zużywać nawet 10 litrów wody podczas prania. Obecnie dzięki zaawansowanej technologii istnieje możliwość zmniejszenia jej zużycia nawet 2,5 razy.


[catposts]