łóżka piętrowe młodzieżowe

Bezpieczne łóżka piętrowe dla dzieci

Łóżka piętrowe dla dzieci są pomocne, jeżeli chodzi o dobrą aranżację przestrzeni w pokoju. W szczególności, jeżeli w jednym pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko. Należy pamiętać o tym, aby podczas wyboru tego typu łóżka, zawsze zwracać uwagę na odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Co jest ważne wybierając piętrowe łóżko?

Łóżka muszą bazować na solidnej konstrukcji, jeżeli chodzi o dzieci. Nie tylko, jeżeli mowa jest o modelach piętrowych, ale nawet tych zwykłych. Do wyboru są posłania wykonane z metalu, zdecydowanie solidniejsze i mocniejsze, ale rzadko kiedy dobrze dopasowujące się do aranżacji całego pomieszczenia. Jeżeli chodzi o estetyczny wygląd pokoju, to lepszą propozycję stanowić będą drewniane łóżka. Drewno wprowadza do pomieszczenia specyficzny klimat, dzięki czemu cały pokój wydaje się zdecydowanie przytulniejszy.

Barierka oraz drabinka

Współczesne łóżka piętrowe wyposażone są w boczne barierki zabezpieczające od strony pokoju. Ich celem jest ochrona przed upadkiem. Muszą one wystawać ponad poziom samego posłania o przynajmniej 20 cm. Jest to taka względnie bezpieczna wysokość. Pomimo takiej barierki, należy pamiętać o tym, że tego typu łóżka zalecane są dla dzieci powyżej szóstego roku życia.

Łóżka piętrowe młodzieżowe wyposażone są także w drabinki, aby móc dostać się na górę. W kilka chwil każdy konsument jest w stanie ocenić jej trwałość. Nie można pomijać tego elementu, aby być pewnym tego, że dziecko będzie w stanie sprawnie dostać się na górę.

Dodatkowe elementy piętrowego łóżka

W sklepach meblowych otrzymać można takie łóżka, które posiadają dodatkowe akcesoria, jak np. szuflady pod łóżkiem. Może być to miejsce, gdzie chowana będzie pościel lub inne rzeczy, jak np. zabawki dziecka. Niektóre łóżka piętrowe zamiast dwóch posłań, posiadają tylko jedno. Na górze znajdować się może miejsce do zabawy lub na dole może znaleźć się miejsce na biurko, itd. Do wyboru są różne modele tego typu mebli. Warto zdecydować się na coś takiego, co będzie spełniało indywidualne potrzeby użytkownika, dopasowane także do jego wymiarów.