Co musisz wiedzieć o żarówkach halogenowych?

Żarówki halogenowe to coraz częściej używane źródło światła w gospodarstwach domowych. Ze względu na ich rosnącą popularność warto dowiedzieć się o nich trochę więcej.

Historia

Zastosowanie chloru w lampach ludzie dostrzegli już pod koniec XIX wieku. Pierwsze komercyjne żarówki halogenowe weszły na rynek w 1959 roku za sprawą amerykańskiej firmy General Electric.

Jak ona działa?

No ale czym w ogóle jest ta żarówka halogenowa. Jest to rodzaj żarówki, który wykorzystuje gaz halogenowy w celu zwiększenia wydajności i żywotności żarówki. Technologia ta jest po prostu lepszą wersją zwyczajnej żarówki. Dzięki wolframowym włóknom umieszczonym w mniejszym żarniku wraz z dodatkiem bromu lub jodu dają bielsze światło i są trwalsze od zwykłych żarówek.

Zastosowanie

Żarówki halogenowe z hurtownia-swiatla.pl mają bardzo szeroką gammę zastosowań zarówno w pomieszczeniach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Żarówki te stosowane są również między innymi we wszelkiego rodzaju reflektorach ze względu na ich zwiększoną moc światła, co wpływa na lepszą widoczność w ciemności czy przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Zalety

Do zalet żarówek halogenowych można zaliczyć większą żywotność żarówki, małe gabaryty, czy bielsze światło. Co więcej, źródło światła, w odróżnieniu od większości żarówek, wraz z upływem czasu nie będzie się przyciemniać.