natrysk prysznicowy

Co trzeba wiedzieć wybierając natrysk prysznicowy?

Po ciężkim dniu większość osób szuka odprężenia, wiele z nich decyduje się na kilkuminutowy prysznic. To opcja dużo szybsza i generująca niższe zużycie wody niż kąpiel. Aby jednak móc się naprawdę odprężyć należy rozważnie wybierać natrysk pod prysznic.

Jaki natrysk prysznicowy wybrać?

Rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę urządzając łazienkę jest zestaw prysznicowy z deszczownicą. Może ona mieć kształt koła lub prostokąta i występować w różnych kolorach. Najpopularniejsze są deszczownice w odcieniach srebrnym oraz czarnym, jednak na rynku bez trudu można je znaleźć również w innych barwach. Osoby mieszkające z dziećmi powinny zdecydować się na zestaw prysznicowy, w którego skład wchodzi bateria z możliwością regulacji oraz blokowania temperatury. Dzięki temu dzieci mogą samodzielnie myć się pod prysznicem, a dorośli nie muszą się wówczas obawiać, że pociechy się poparzą zbyt gorącą wodą.

Zalety deszczownicy

Największym atutem natrysku prysznicowego z deszczownicą jest komfort, jaki daje. Strumień wody, który płynie z urządzenia opada na całe ciało, nie ma przy tym konieczności trzymania słuchawki, co z kolei sprawia, że ma się dwie wolne ręce. To wyjątkowo ważne w przypadku osób starszych, które mogą mieć problemy ze sprawnością ruchową, ponieważ mogą się myć, a jednocześnie trzymać się uchwyty czy podpierać o ścianę, by uniknąć upadku.

Kolejną zaletą deszczownicy jest fakt, że ma ona perlatory, których zadaniem jest pompowanie powietrza do wody. Takie rozwiązanie sprawia, że osoba myjąca się, ma wrażenie, iż leci na nią dużo wody, jednak strumień wcale nie jest intensywny. To pozwala zaoszczędzić wodę, jednocześnie prysznic w takich warunkach jest bardzo przyjemnym doznaniem. Warto wspomnieć, że w sprzedaży dostępne są natryski prysznicowe mające dodatkowe funkcje, na przykład hydromasażu, którego wykonanie pomoże odprężyć się po ciężkim dniu.