żarówki ledowe

Co warto wiedzieć o lampach led?

Osoby, które chcą obniżyć rachunki za energię elektryczną powinny jak najszybciej postawić na oświetlenie ledowe. Modna i stylowa lampa led jest nie tylko bardzo ekonomicznym rozwiązanie. Technologia ta może pochwalić się wieloma innymi zaletami, z którymi warto się zapoznać.

Brak problemu nagrzewania się

Oświetlenie led w dużej mierze opiera się na energooszczędnych diodach elektroluminescencyjnych, które podczas swojej pracy nie wytwarzają dużych ilości ciepła. Z praktycznego punktu widzenia nie ma problemu z nagrzewającymi się oprawami. Problemem zwykłych żarówek jest to, że po pewnym czasie powodują one żółknięcie białych opraw oświetleniowych. Dzięki oświetleniu LED nie ma tego i wielu innych problemów.

żarówki ledowe

Szybki start

Oświetlenie ledowe od razu po włączeniu świeci się w pełną mocą. Nie można tego powiedzieć z kolei w przypadku konkurencyjnych świetlówek kompaktowych. Oświetlenie led doskonale sprawdzi się w łazienkach, kuchniach albo na klatce schodowej. Mowa tutaj o tych pomieszczeniach, gdzie nie można pozwolić sobie na czekaniu kilku sekund na osiągnięcie pełnej sprawności działania.

Szeroki wybór kolorów

Ciekawą propozycją może okazać się nowoczesna lampa led RGB, dzięki której można dowolnie modyfikować kolor. Za pomocą zwykłego pilota albo aplikacji w telefonie, można w każdej chwili zmienić kolor światła i dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Jest to bardzo przydatna opcja.