skandynawskie

Czy meble skandynawskie to tylko biel?

Aranżacje skandynawskie kojarzą się głównie z bielą. To rozświetlone i jasne pomieszczenia, które prezentują się niezwykle estetycznie i efektownie. Nie każdy jednak będzie zadowolony z śnieżnobiałej kanapy, czy też stołu. Warto jednak wiedzieć, że opisywany styl to również wiele innych ciekawych kolorów, które urozmaicą wnętrze.

Granat

Meble skandynawskie w kolorze granatowym będą przepięknie prezentować się w w połączeniu z jasnymi ścianami oraz podłogami. Kanapa tym odcieniu będzie stanowić centralny punkt salonu. Warto również zwrócić uwagę na wzorzyste fotele utrzymane w podobnej kolorystyce. W przypadku, gdy skandynawskie meble są ciemne, to wszystkie pozostałe elementy powinny być neutralne. Nie należy przesadzać z ilością kolorów – być może wystrój będzie niebanalny, jednak utraci swój norweski charakter. 

Pastele

W aranżacjach skandynawskich pastele są mile widziane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby występowały one pod postacią mebli. W tym przypadku również trzeba podejść ostrożnie do ilości barw. Najlepiej zdecydować się na jeden pastelowy akcent – sofa, podnóżek, krzesła, półki. Możliwości jest wiele, więc wszystko zależy od osobistych upodobań. W takiej sytuacji biel można przemycić do wnętrza za pomocą dodatków np. poduch, czy też zasłon. 
Styl skandynawski to nie tylko biel, jednak elementy muszą być połączone rozsądnie. Wnętrze musi sprawiać wrażenie przestronnego, czystego i przepełnionego światłem.