Czym są drzwi przesuwne?

Każdy inwestor, który wyposaża swoje nowe mieszkanie lub też dom, z pewnością zwrócił niejeden raz uwagę na drzwi przesuwne. Ich interesująca budowa oraz zupełnie inny sposób działania niż tradycyjnych drzwi rozwieranych, powoduje, że takie drzwi pokojowe cieszą się coraz większą popularnością.

Najważniejsze cechy drzwi przesuwnych

Każdy doskonale wie, jak działają tradycyjne drzwi wewnętrzne. Są one zamontowane na ramie i przy pomocy zawiasów, klamki i zamka, możliwe jest ich otwieranie, a także zamykanie, poprzez rozwieranie ich do środka pomieszczenia lub też na jego zewnętrzną stronę. Taki rodzaj drzwi wiąże się jednak z tym, że podczas ich otwierania, zabierana jest dość duża ilość przestrzeni. Inaczej to wygląda w przypadku drzwi przesuwnych pokojowych (https://www.golddoor.pl/pol_m_DRZWI_Drzwi-Przesuwne_DRZWI-PRZESUWNE-998.html). Poruszają się one nie poprzez wychodzenie z futryny na zewnątrz, lecz dzięki specjalnym prowadnicą przemieszczają się równolegle do ściany, dzięki czemu ich otwieranie nie powoduje zajęcia choćby centymetra przestrzeni.

Wady i zalety drzwi przesuwnych

Inwestor, który zainteresowany jest takim drzwiami, może liczyć na niebanalne rozwiązane w domu, dzięki czemu zyska na tym cała stylistyka i design mieszkania. To nowoczesne rozwiązanie stanie się z pewnością jednym z ciekawszych punktów w całym domu. Nie można jednak podczas rozważania zainwestowania w takie drzwi zapomnieć o tym, że jest to system dość drogi, a także często wymaga ingerencji w ścianę, ponieważ na ogół to właśnie w niej chowają się drzwi w chwili ich otwierania. Wiąże się to z dość dużą ingerencją w strukturę budynku.