pokrowiec na deskę do prasowania

Deski do prasowania a wygodne prasowanie

Każda pani domu doskonale wie jak ważne jest to, aby wyposażyć się w odpowiednią deskę do prasowania. Posiadając komfortowy sprzęt prasowanie przebiega bardzo szybko oraz sprawnie. Jaką wybrać deskę do prasowania?

Deski do prasowania w bogatej ofercie

Specjaliści dowiedli, że prasowanie to taka czynnością która nie sprzyja kondycji kręgosłupa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich pan domu producenci oferują dziś różnorodne deski. Dzięki temu każda pani domu może bez problemu zakupić deskę o wysokości odpowiednio dobranej do wzrostu. W bogatej ofercie wielu sklepów znajdują się:

  • tradycyjne deski – które nie są wyposażone w system pary czy też podgrzewany blat. Niemniej deski te posiadają bardzo atrakcyjną cenę i są bardzo chętnie kupowane.
  • elektryczne deski – które to są wyposażone w specjalne antenki oraz zintegrowany z deską przedłużacz. Dzięki tak nowoczesnej technologii żelazko zostaje bezpośrednio podłączone do deski. Niektóre modele posiadają także generator pary, systemem nadmuchu oraz zasysania, który w dużym stopniu ułatwia przyleganie prasowanej odzieży do deski.

Jaki pokrowiec na deskę jest odpowiedni?

Pokrowiec na deskę do prasowania jest bardzo istotnym elementem. Zazwyczaj znajduje się on w komplecie, ale można go także zakupić oddzielnie.

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo popularne były pokrowce teflonowe, a więc z tworzywa, którego zadaniem było oddawanie ciepła prasowanym ubraniom.

Niemniej dziś zostały one zastąpione bawełnianymi pokrowcami. Charakteryzują się one tym, że dobrze zatrzymują wilgoć, dzięki czemu rzeczy prasowane z użyciem pary na dłużej pozostają wilgotne i dzięki temu nie gniotą się.