blat w kuchni

Dlaczego trzeba uszczelnić blaty szafek kuchennych za pomocą listew?

Jeśli niedawno zakończyłeś remont kuchni lub jesteś na wczesnym etapie planowania jednego, możesz być skłonny myśleć, że twoja praca jest skończona. Jednak wciąż jest więcej do zrobienia – zwłaszcza jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej nowej przestrzeni i uniknąć potencjalnych problemów z utrzymaniem w przyszłości. Jeśli przyjrzysz się teraz swoim szafkom kuchennym, czy widzisz szczeliny w miejscach, gdzie stykają się one ze ścianami? Jeśli tak, to jest prawdopodobne, że te przestrzenie zostały pozostawione otwarte celowo jako część procesu projektowania. Dlatego powinieneś zainwestować w listwy blatowe.

listwa uszczelniająca przyblatowa
przykład: listwa uszczelniająca z Belmeb

Co się dzieje, gdy nie uszczelniasz blatów szafek kuchennych?

Jeśli nie uszczelnisz blatów swoich szafek kuchennych, woda może się za nimi dostać i z czasem spowodować szkody. Inną rzeczą do zauważenia jest to, że jeśli nie uszczelnić swoje szafki można również mieć problem z owadami. Insekty, takie jak pająki i karaluchy, mogą łatwo zrobić sobie drogę do szafek, jeśli nie są uszczelnione.

Jak uszczelnić szczyty szafek kuchennych?

Najpierw trzeba oczyścić powierzchnię blatów szafek, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i brud, które mogą być obecne. Następnie należy zamocować listwę przyblatową. Warto dobrze ją dopasować do ściany i mebla, aby nigdzie nie odstawała. 

Dlaczego warto kupić listwy blatowe?

Listwa uszczelniająca przyblatowa z Belmeb będzie trzymać meble kuchenne z dala od kurzu, brudu i owadów oraz zapobiegać przeciekaniu wody ze zlewu, jeśli są przecieki. 

Podsumowanie

Kuchnia jest sercem domu i miejscem, gdzie ludzie spędzają dużo czasu. Podczas remontu ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie i uszczelnić blaty szafek za pomocą listw przyblatowych. Nie tylko będzie to utrzymać kuchnię czystszą i przedłużyć żywotność szafek, ale będzie również zapobiegać żadnych potencjalnych problemów, takich jak owady, zalaniem wodą i wzrostu pleśni.