Drzwi przsuwne

Drzwi przesuwne do pokoju – rozwiązanie doskonałe dla małych pomieszczeń, czyli jak zapewnić sobie więcej miejsca?

Wielu z nas zmaga się niestety z problemem zbyt małych pokoi, lub zbyt małej ilości przestrzeni do zagospodarowania w mieszkaniu. Drzwi przesuwne to produkt, który cieszy się ogromną popularnością wśród architektów zajmujących się projektowaniem właśnie malutkich pomieszczeń i przestrzeni. Dzięki swojej praktycznej konstrukcji, pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, które odbiera zazwyczaj posiadanie standardowo otwieranych drzwi – do wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Na czym polega fenomen drzwi przesuwnych? Kiedy warto zdecydować się na montaż drzwi przesuwnych do pokoju? 

Drzwi przesuwne – kiedy zamienić na nie klasycznie otwierane drzwi?

Małe, ciasne pomieszczenie, niemożliwe do jakiegokolwiek zagospodarowania i do tego jeszcze drzwi, które po otwarciu praktycznie dotykają ściany naprzeciwko. Brzmi znajomo? 

Niewielkie pokoje mają niestety to do siebie, że bardzo trudno jest w nich pomieścić wszystkie niezbędne meble i dodatki. Warto więc korzystać z rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń. Jednym z nich jest właśnie montaż drzwi przesuwnych do pokoju – ich konstrukcja pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi po specjalnie do tego przygotowanych szynach zamontowanych do ściany – dzięki temu zatrzymujemy do użytku sporo przestrzeni, która musiałaby zostać przeznaczona na otwieranie klasycznych drzwi. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie GoldDoor.pl.

Drzwi przsuwne

Jak działają drzwi przesuwne i na czym polega ich konstrukcja?

Cały fenomen konstrukcji przesuwnych drzwi opiera się na specjalnie do nich przystosowanych skrzydłach, które przesuwając się po zamontowanych na ścianie lub w jej wnętrzu prowadnicach, powodują otwieranie się i zamykanie drzwi. Dzięki takim skrzydłom nie ma konieczności uchylania drzwi do wewnątrz bądź na zewnątrz pokoju.