Dywany sznurkowe – co warto wiedzieć?

Wiele osób marzy o regularnym porządku w swoim domu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup dywanu sznurkowego, który nie posiada pęczków oraz runa, co skutkuje większą odpornością na zabrudzenia. Inaczej są nazywane dywanami płasko tkanymi lub sizalowymi. Nie są one puszyste, ale liczba wzorów i wariantów jest nieograniczana. Dywany sznurkowe będą idealnym rozwiązaniem do wnętrz nowoczesnych oraz rustykalnych.

Z jakiego materiału są tworzone?

Dywany sznurkowe są tworzone z naturalnych włókien, które pochodzą z agawy sizalowej. Warto wiedzieć, iż ten dywan nie jest w żaden sposób sztucznie barwiony, a tworzy się go ręcznie dzięki prostej technice tkackiej. Materiał, z którego wytwarzane są dywany, jest najtwardszy oraz najsolidniejszy spośród wszystkich naturalnych włókien. Dywany sznurkowe można bez problemu urządzić poza mieszkaniem, jak: na werandzie czy tarasach.  

W nowoczesnych dywanach sznurkowych można znaleźć różnice w składzie – nie są często tkane z sizalu. W produkowaniu ich używane są syntetyki lub wełna. Do znanych przykładów nowoczesnych dywanów sznurkowym należy kolekcja „Diuna”, stworzona przez firmę Agnella. Charakteryzują się brązem oraz beżem – to idealne rozwiązanie do wnętrz o spokojnych tonacjach. Dywany sznurkowe można też znaleźć w żywszych barwach, które często przedstawiają niestandardowe motywy. Bez problemu, można je wybrać do nowoczesnego salonu czy pokoju dla nastolatka.

Warto pamiętać, że dywany sznurkowe mają twardy oraz ścisły splot. Idealnie się sprawdzą dla właścicieli zwierząt, które często zostawiają sierść po całym domu. Taki dywan to gwarancja większego porządku. Bez problemu, można go odkurzać tradycyjną szczotką do dywanów. Dywany sznurkowe dobrze też się sprawdzą w kuchni i jadalni. Dzięki twardości będą niezwykle odporne na odkształcenia i zgniecenia.