Ergonomiczna i funkcjonalna żarówka G9

Wybór żarówki jest nie lada wyzwaniem. Na półkach sklepowych znajduje się szeroka gama produktów o różnej mocy czy barwie światła. Do tego jest także wiele różnych mocowań i czasami nie wiadomo, która żarówka i lampa będą najlepsze. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się żarówki G9 ze względu na niewielkie gabaryty. Gdzie stosuje się takie rozwiązanie?

Żarówka G9 – niewielki rozmiar o dużych możliwościach

Cechą charakterystyczną żarówek z gwintem G9 jest ich niewielki gabaryt. Najczęściej producenci mebli decydują się na takie mocowanie i montują takie światło w szafkach meblowych. Oczywiście także nowoczesne żyrandole, lampy czy kinkiety mają bardzo często taki gwint. Oprócz niewielkich kształtów żarówka charakteryzuje się także ergonomicznym kształtem i różnorodną mocą. Producenci oferują nawet żarówkę LED 12W, która odpowiada tradycyjnej mocy żarówki 80W. Zatem jeden punkt świetlny może z powodzeniem być zamontowany w salonie czy sypialni.

Technologia LED – oszczędne i ekologiczne rozwiązanie

Coraz więcej producentów żarówek oferuje technologię LED, która pozwala zaoszczędzić nawet do 90% na rachunkach za prąd w porównaniu do tradycyjnych świetlówek. Dodatkową zaletą jest także fakt, że żarówki LED są ekologiczne i przyjazne środowisku. Żarówka LED nie przegrzewa się, a więc może być zamontowana nawet w pokoju dziecka bez obaw, że przez przypadek się ono poparzy. W sklepach dostępne są żarówki o różnej mocy i barwach światła, co sprawia, że można je dopasować do własnych preferencji czy potrzeb.

W jakich lampach stosuje się żarówki G9?

Żarówkę G9 można znaleźć w nowoczesnych żyrandolach, które pasują do salonu czy kuchni. Bardzo wiele kinkietów ściennych ma także zamontowany taki gwint ze względu właśnie na gabaryt żarówki. Można na ścianie powiesić niewielkie lampki, które będą doskonale oświetlać długi korytarz czy nawet schody. Żarówki G9 stosowane są także w lampach biurowych czy stojących i także w oprawach meblowych. Wielu producentów opraw dekoracyjnych również wybiera takie rozwiązanie ze względu na ergonomiczność i funkcjonalność.

Jak wygląda żarówka G9?

Gwint żarówki G9 jest specyficzny i wyróżnia się spośród pozostałych żarówek. Przede wszystkim górna część przypomina walec, a na dole znajdują się dwie wystające cienkie nóżki, które należy zamontować do oprawy oświetleniowej na wcisk. Nóżki mają rozstaw 9 milimetrów, stąd też wzięła się nazwa G9. Najczęściej zasilane są one 230V, a więc nie ma potrzeby używania zewnętrznych zasilaczy. Żarówka z gwintem G9 emituje delikatne i rozproszone światło.