Funkcjonalna łazienka – te przedmioty ułatwią Ci życie

Podczas projektowania wnętrza zwraca się uwagę przede wszystkim na funkcjonalność i wygląd. Dziś zajmiemy się tym pierwszym w kontekście łazienki. Oto cztery przedmioty, których wykorzystanie w tym pomieszczeniu pozwoli na ułatwienie i umilenie sobie życia.

Podczas kąpieli

Jednym z najnowocześniejszych elementów łazienkowych jest panel prysznicowy. To nic innego jak urządzenie, ręczne lub elektroniczne, które zastępują tradycyjne zestawy prysznicowe. Dzięki nim można z łatwością kontrolować temperaturę wody, a także siłę strumienia. Część z nich jest także wyposażona w hydromasaż, lusterko czy diody LED zmieniające kolor wody. Natomiast w przypadku standardowych modeli świetnie sprawdzi się perlator. Jest to proste urządzenie nakładane na słuchawkę prysznica, które optycznie zwiększa strumień wody. To zaś ułatwia i umila prysznic, nie zwiększając przy tym rachunków.

Dodatki, na które warto zwrócić uwagę

Przedmiotami, które ułatwiają życie szczególnie w małych łazienkach, są składane wieszaki. Podczas dnia mogą one pozostawać złożone, dzięki czemu nie zajmują niezbędnej przestrzeni. W nocy natomiast z łatwością można suszyć na nich ręczniki po kąpieli. Ciekawym gadżetem są także maty bambusowe. Nie niszczą się one jak ich materiałowe odpowiedniki, szybciej schną i dłużej utrzymują nienaganny wygląd.