Galeria internetowa – najlepsza opcja kupna obrazu, jaką można napotkać w świecie wirtualnym

Internet jest pełen stron, na których można znaleźć pełno obrazów i wszelkiego rodzaju malowideł. Nie łatwo zorientować się, które są cenne, a które stanowią tanią imitację. Na szczęście jest kilka wytycznych, które rzucają na to zagadnienie nieco światła.

Jak odróżnić arcydzieło od chałtury?

Po pierwsze należy popatrzeć na kolorystykę obrazu. Jeżeli jest uboga, nieco rozmazana i wypłowiała, znaczy to tyle, że malował je amator, który zna się na sztuce niczym kura na pieprzu. Po drugie należy zwrócić baczniejszą uwagę na technikę wykonania obrazu. Chodzi przede wszystkim o to, czy widać na nim ślady pędzla i zaciemnienia, czy jest gładziutki i czysty niczym lustro. Jeśli zachodzi ta druga sytuacja, to obraz jest zapewne wydrukiem komputerowym. Dzieło malowane ręcznie nie jest perfekcyjne i pozbawione odprysków. Na tym przecież polega jego urok, że po jego dokładnych oględzinach, człowiek dostrzega w nim dużo ukrytych niuansów.

Czy często zatem zdarzają się sytuacje, w których kupujący obrazy zostają bezczelnie oszukani?

Niestety tak. W internecie można znaleźć wiele ogłoszeń sugerujących, iż ma się do czynienia z oryginalnymi obrazami. Najczęściej jednak jest tak, że po opłaceniu przesyłki i jej otwarciu do naszych rąk trafia marna imitacja. Co najgorsze, przed ekranem monitora nie da się praktycznie dostrzec żadnych istotnych różnic. Człowiek bazuje tylko na suchym opisie i ustnym zapewnieniu sprzedawcy, że z obrazem jest wszystko w porządku. Zresztą to skan ma być potwierdzeniem prawdomówności sprzedającego. A jakiej jest on fatalnej jakości- nie trzeba nikomu przypominać. Co bardzo smutne transakcje internetowe rzadko okazują się strzałem w dziesiątkę. Przeważnie jest to strzał w kolano, który negatywnie wpływa na nasz domowy budżet.

Gdzie lepiej nie zamawiać obrazów?

Po pierwsze na pewno nie na popularniejszych portalach aukcyjnych. Roi się tam od oszustów i naciągaczy. Ponadto człowiek, przeglądając tamtejsze oferty, może dostać oczopląsu. Obrazy nie warto także zamawiać w nowo powstałych galeriach. A to dlatego, że nigdy nie wiadomo, czym one do końca dysponują, a poza tym może się okazać, że stawiają one na komercje, nie na styl i jakość. Ryzykownym posunięciem jest też kupno obrazu od nieznanego nam wcześniej kolekcjonera. Jak wiadomo, z jego uczciwością może być różnie. Ponadto niedoświadczeni kolekcjonerzy bardzo zawyżają stawki, bo chcą się na swoim arcydziele dorobić.

Zatem gdzie kupić obrazy do domu przez Internet?

Gdzie kupić obrazy do domu przez Internet. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie chyba galeria internetowa. Tam rzadko dochodzi do jakichś spektakularnych machlojek. Poza tym kupno obrazu odbywa się poprzez licytację. W związku z czym, czasem można kupić naprawdę interesujący i nietuzinkowy obraz po całkiem rozsądnej cenie. Najbezpieczniej wybierać galerie internetowe, które siedzą w tym biznesie już kilka lat i które mają wyłącznie pozytywne opinie wśród internautów. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, iż popełni się niewybaczalny błąd.