podkaszarki akumulatorowe

Gdzie stosuje się podkaszarki akumulatorowe?

Trawnik to teren, o który należy systematycznie dbać. Nie tylko, jeżeli chodzi o podlewanie, ale również koszenie. Jedna z najbardziej znienawidzonych czynności, która jest koniecznością, jeżeli chodzi o utrzymanie trawnika w dobrej kondycji. Do koszenia standardowo użytkowana jest kosiarka, ale warto również zadbać o to, aby pod ręką znalazła się także podkaszarka.

Kosiarka i/lub podkaszarka akumulatorowa

Nie warto rezygnować z kosiarki na rzecz podkaszarki. Raczej tego typu urządzenie należy potraktować jako uzupełnienie w miejscach, gdzie kosiarka nie sięga ze swoim kablem lub też są trudno dostępne miejsca, m.in. ze względu na specyfikę. Chyba że ma się do czynienia z naprawdę małym trawnikiem, który nie zajmuje wielkiej powierzchni, to wtedy faktycznie – lepiej wybrać mniejszą podkaszarkę, która na pewno będzie w stanie poradzić sobie z tego typu powierzchnią. Jakie podkaszarki akumulatorowe wybrać?

Jaka bateria jest dostępna?

Decydując się na zakup urządzenia działającego na baterię, należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Parametry baterii zaliczyć można do jednych z najważniejszych, które mogą mieć ostateczny wpływ na to, jakie urządzenie zostanie zakupione. Bardzo ważna jest pojemność samego akumulatora. Dlaczego? Ponieważ to on będzie odpowiedzialny za to, jak długo podkaszarka będzie mogła pracować bez konieczności przerywania pracy. Mówiąc wprost – ile trawnika będzie można ściąć bez konieczności ponownego ładowania.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak długo należy ładować samą baterię. Czas ten będzie wydłużał się wraz z rosnącą pojemnością akumulatora. Aczkolwiek, warto dla pewności porównać kilka podkaszarek, które też znaleźć można w wielu sklepach ogrodniczych.