łazienka z prysznicem

Gustownie urządzona łazienka – kabiny prysznicowe

Łazienka może nie jest najbardziej reprezentacyjnym punktem każdego domu, ale jest również bardzo ważna i warto zadbać o jej estetykę. Gustownie urządzona łazienka sprawia, że korzysta się z niej o wiele przyjemniej, a czas w niej spędzony służy relaksowi i odpoczynkowi. Urządzając jednak łazienkę warto zadbać również o jej stronie praktycznej.

Rodzaje zwykłych i ciekawszych kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe do łazienki są współcześnie wykonywane z bardzo różnych materiałów, które oprócz strony praktycznej pozwalają również na osiągnięcie różnego rodzaju efektów. Na rynku dostępne są kabiny wykonane ze szkła, oraz z materiałów syntetycznych, a także kabiny zaopatrzone w różne rodzaje brodzików. Jeżeli chodzi o same kabiny, to najbardziej atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem są te wykonane ze szkła. Elementy łączące i konstrukcja mogą być wykonane z aluminium, bądź stali, ale w połączeniu ze szkłem najlepiej wyglądają te wykonane ze stali nierdzewnej wypolerowanej na wysoki połysk. Szkło ma w przypadku kabin prysznicowych wiele zalet. Jest bardzo odporne na zarysowania, co pozwala na zachowanie dobrego wyglądu ścianek kabiny, oraz jest bardzo łatwe w utrzymaniu – czyści się bez trudu.

kabina prysznicowa do łazienki

Różne rodzaje kabin prysznicowych będą najlepiej pasowały do brodzików wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Bardzo istotne są również wymiary kabiny prysznicowej do łazienki – musimy dobrze dopasować wymiary brodzika, a także wysokość i szerokość samej kabiny do wielkości naszej łazienki.

Ze względu na cenę, wciąż najbardziej popularne są brodziki akrylowe i stalowe emaliowane. Nie są t jednak jedyne dostępne rozwiązania. Ciekawym pomysłem mogą być brodziki stalowe niepokryte emalią, albo brodziki ceramiczne, choć te ostatnie wciąż utrzymują się w wysokich cenach. Bardzo dobrze prezentują się brodziki zabudowane i ozdobione ceramiką.

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Bardzo ciekawym, ale też praktycznym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe niezaopatrzone w żadnego rodzaju brodzik. Woda w takich kabinach spływa bezpośrednio na podłogę, skąd kierowana jest do bardzo wydajnego odpływu liniowego. Tego rodzaju rozwiązanie pomaga zaoszczędzić przestrzeń w mniejszych łazienkach. Jest też dość estetyczne i pozwala na urządzenie łazienki po swojemu.