obrazy do salonu

Jak dobrze urządzić nowoczesny salon?

Salon dla wielu ludzi pełni ważną funkcję w domu. Wybór odpowiedniego stylu może być problemem. Jednym z najlepszych pomysłów byłoby udekorowanie wnętrza salonu w nowoczesnym stylu. Ciekawy układ salonu z pewnością umili czas spędzony w nim.

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Styl nowoczesny kojarzy się z przestronnością wnętrza, minimalizmem i harmonią. Co ważne, całość musi do siebie pasować. W nowoczesnym stylu starannie dobieramy meble, dopasowując je do wnętrza i kolorystyki. Styl nowoczesny to przede wszystkim przestrzeń, ważne jest, aby światło naturalne do niego docierało. Jako dekoracje traktujemy meble, takie jak stolik kawowy czy duża roślina.

Czym się kierować przy urządzaniu salonu w stylu modern?

obrazy do salonuWarto zaznaczyć, że wszystkie nowoczesne meble do salonu mają zazwyczaj formę geometrycznych bloków lub kul. O ich wdzięku decydują starannie wykonana forma, proporcje, końcowe wykończenia oraz materiały, z jakich są one wykonane. Projektując salon, warto zwrócić również uwagę na krzesła, fotele i sofy, które powinny zapewniać komfort, jednocześnie pamiętając o tym, że zbyt wiele mebli mogłoby sprawić, że pomieszczenie stanie się ciasne. Idealnym sposobem na uniknięcie zbyt dużej ilości mebli, jest pozbawienie się komód i szafek wolnostojących i lepiej zamienić je na zabudowę ścienną.

Inspiracja jest oczywiście wskazana, sklep SFMeble przygotował artykuł o tym jak urządzić nowoczesny salon wraz z propozycjami, warto z tego skorzystać.

Materiały, które się wykorzystuje w stylu nowoczesnym:

  • szkło
  • metal
  • beton
  • drewno

Jakimi kolorami się kierować?

Styl nowoczesny kojarzy się z przestrzenią, dlatego przeważnie wybierane są kolory z podstawowej palety. Zdecydowanie przeważa biel, szarość, czerń i beż. W salonie powinny przeważać kolory jasne, które nadadzą mu przytulnego wygładu\ Zazwyczaj nowoczesne salony uzupełniają miedziane lub złote elementy, które idealnie nadadzą mieszkaniu charakteru.

Granat również sprawdzi się w salonie. Można go zastosować na jednej ze ścian. Lepiej unikać wyzywających, mocnych, żywych kolorów. Jeśli chodzi o meble, to głównie warte uwagi są stonowane schematy kolorystyczne. Jeśli w salonie pojawi się mocny kolor, niech posłuży jako dodatek, a nie coś dominującego. Odpowiednia byłaby kolorowa sofa lub dywan.