Jak dopasować kabinę prysznicową do zapotrzebowania?

Urządzenie funkcjonalnej i komfortowej łazienki nie zawsze jest łatwym zadaniem. Dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia do zapotrzebowania domowników może wydawać się wyzwaniem. Kabiny prysznicowe na jakie mogą się zdecydować osoby aranżujące swoje łazienki, to bogata kategoria różnorodnych przedmiotów. Odmienne są przede wszystkim ich kształty i wymiary. Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrany model okazał się korzystnym zakupem?

Kształty i wymiary kabin prysznicowych

Do najczęściej wybieranych modeli zaliczają się między innymi:

  • kwadratowa kabina prysznicowa 80×80 lub 90×90
  • kabiny prostokątne o niestandardowych wymiarach
  • modele narożne i półokrągłe.

Osobom poszukującym odpowiedniego modelu zaleca się przede wszystkim dopasowanie wybieranej kabiny do posiadanej przestrzeni. W małych łazienkach dużą popularnością cieszą się modele narożne. Dzięki półokrągłemu wykończeniu, nawet te o najmniejszych wymiarach mogą być wygodnym rozwiązaniem. Warto pamiętać o tym, że mnogość rodzajów kabin umożliwia dopasowanie odpowiedniej do każdej przestrzeni.

W wąskich pomieszczeniach mogą sprawdzić się przyścienne modele prostokątne. Kwadratowa kabina prysznicowa 90×90 (www) sprawdzi się w wielu standardowych łazienkach.

O czym należy pamiętać?

Kupując kabinę prysznicową, warto dokładnie przemyśleć zapotrzebowanie użytkowników. Ważne, aby akcesorium było komfortowe dla każdego. Osoby posiadające trudności w poruszaniu się mogą potrzebować większych kabin, w których zmieszczą się specjalne stołki. Ważne jest również to, aby brodziki nie były zbyt głębokie i nie utrudniały wchodzenia do środka.

Również drzwi kabiny, które mogą być rozsuwane lub otwierane na zewnątrz, nie powinny stanowić trudności dla domowników. Ważne jest również to, aby mieściły się w danej przestrzeni. Bogaty wybór rozwiązań umożliwi dopasowanie akcesoriów do zapotrzebowania.