Jak właściwie wybrać łóżko kontynentalne?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek. Chcąc zatem wybrać te konkretne, to jest w czym wybierać. Od pewnego czasu można jednak zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się łóżka kontynentalne. Nie może to dziwić. Cechuje je bowiem elegancki wygląd i wysoki komfort. Zatem jak wybrać łóżko kontynentalne?

Czym jest łóżko kontynentalne?

Zacząć trzeba od tego, czym takie łóżko właściwie jest i czym się charakteryzuje. Przede wszystkim istotna jest tu jego budowa. Składa się ono ze skrzyni, materaca kontynentalnego, materaca nawierzchniowego oraz z zagłówka. Skrzynia pełni funkcję praktyczną. Można w niej przechowywać poduszki, kołdrę czy pościel. Dodatkowo wyposażona jest w sprężyny, które zapewniają stabilność i wytrzymałość łóżka. Materac kontynentalny dopasowuje się do kręgosłupa. Dzięki temu zapewnia wysoki komfort snu. Z kolei materac nawierzchniowy zabezpiecza łóżko przed odkształceniem. Zagłówek zapewnia dużą wygodę, np. podczas czytania książki na łóżku.

Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?

Duża popularność tego typu łóżka wynika z tego, że korzystanie z niego ma wiele zalet. Po pierwsze, łóżka kontynentalne są dość wysokie, dużo wyższe w porównaniu ze standardowymi łóżkami stelażowymi. Ich wysokość zaczyna się już od 70 cm. Dzięki temu zmiana pozycji na takim łóżku jest dużo łatwiejsza. Po drugie, łóżka kontynentalne prezentują się niezwykle elegancko. Nie może zatem dziwić, że często spotykane są w hotelach 5-gwiazdkowych. I po trzecie, tego typu łóżka dostępne są w bardzo wielu odmianach. Można zatem wybrać taki model, który idealnie pasować będzie do aranżacji sypialni. Co jednak najważniejsze, łóżka kontynentalne zapewniają dużą wygodę i wysoki komfort snu.

Jaki materac do łóżka kontynentalnego?

Zastanawiając się, jak wybrać łóżko kontynentalne, przemyśleć jeszcze trzeba kwestię wyboru odpowiedniego materaca. Tym bardziej że wybór jest tu bardzo szeroki. Dobrą propozycją może być materac kontynentalny piankowy. Może być to materac termoelastyczny lub wysokoelastyczny. Poza tym na rynku dostępne są jeszcze materace sprężynowe oraz kieszeniowe. Na materac piankowy postawić powinny przede wszystkim te osoby, które mają problemy z kręgosłupem. W tym przypadku dobrze sprawdzi się materac termoelastyczny. Materac piankowy wysokoelastyczny ma za to działanie profilaktyczne. Jeśli chodzi o materace kieszeniowe, to te polecane są głównie osobom o wysokiej wadze. Taki materac umożliwia podparcie całego ciała.

Jaki wymiar łóżka kontynentalnego?

Najczęściej łóżka kontynentalne oferowane są jako łóżka dla par. W tym przypadku minimalna szerokość materaca wynosić powinna 140 cm. Oczywiście szerokość materaca może być większa. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Przyjąć można jednak, że najbardziej komfortowa szerokość materaca dla dwóch osób to 160-180 cm. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma pojedynczych łóżek kontynentalnych. Takie modele oczywiście również są dostępne. Można zatem dobrać model pod własne, konkretne potrzeby.