Jak wybrać idealny dywan do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju małego dziecka to nie lada wyzwanie. Pokój to ich oaza, miejsce zabaw, nauki, odpoczynku – to tu stworzą wiele swoich dziecięcych wspomnień. Właśnie dlatego warto zadbać o ładny i bezpieczny wystrój, tak, aby wszystko ze sobą współgrało i stworzyło idealne miejsce do rozwoju. Ważne jest, żeby kupić odpowiedni dywan do pokoju dziecka. Ta z pozoru prosta rzecz może być miejscem wielu niezapomnianych przygód, dlatego musi być wygodny i miękki. Jak wybrać idealny model i czym kierować się przy zakupie? 

Dywan dziecięcy – jaki powinien być, aby sprawdził się dla malucha? 

Dzieciaki uwielbiają zabawę na dywanie, to świetne miejsce do układania klocków, bawienia się misiami czy po prostu zrobienia z niego zamku lub statku. Wyobraźnia maluchów nie ma granic, dlatego dywan do pokoju dziecięcego powinien za nimi nadążać i wpierać ich rozwój.

Idealny model powinien być miękki, aby długie siedzenie nie bolało, najlepiej jak jest duży, żeby dziecko biegając boso, nie miało zimno w stopy, a także powinien być prosty w czyszczeniu – z maluchami nie ciężko o zabrudzenia. Warto zdecydować się na dywan polipropylenowy – to materiał syntetyczny, który nie powoduje alergii, jest odporny na wilgoć czy pleśń, a także antystatyczny! To idealna mieszanka do pokoju pociechy.

Dywan do pokoju dziecka – jaki wzór wybrać? 

Dywany do pokoju dzieci dostępne są w wielu rozmiarach i wzorach. Zaczynając od najzwyklejszych, nawet jednokolorowych, po takie, które zachwycają złożonością swoich wzorów. Maluch na pewno bardziej ucieszy się z modelu kolorowego i wzorzystego, który będzie cieszył oko i pozwoli ponieść się wyobraźni.

Dywany z motywem nieba to idealny sposób na buszowanie w chmurach, a te, które mają na sobie gry typu „klasy” to dodatkowa rozrywka dla wszystkich dzieciaków. Za to każdy mały fan motoryzacji na pewno ucieszy się z samochodów czy innych pojazdów na swoim dywanie!