Jak wybrać meble ogrodowe: wskazówki i pielęgnacja

Sezon na domki letniskowe właśnie się rozpoczyna, a to oznacza, że nadszedł czas, aby zająć się urządzaniem lub modernizacją swojej wiejskiej rezydencji. Pokażemy Ci zalety i wady mebli ogrodowych z różnych materiałów.

Meble z tworzyw sztucznych do ogrodu

stol ogrodowyMeble z tworzywa sztucznego są prawdopodobnie najbardziej przystępną i wszechstronną opcją mebli ogrodowych. Prosty, nierzucający się w oczy design wtapia się w niemal każde otoczenie. A różnorodność wzorów, od klasycznych foteli po leżaki plażowe, pozwala na udekorowanie strefy wypoczynku o dowolnej wielkości i przeznaczeniu..

Pielęgnacja: Meble z tworzywa sztucznego są skromne. Wystarczy odkurzyć powierzchnie wilgotną szmatką. Aby usunąć uporczywe plamy, możesz użyć mieszanki sody oczyszczonej i suchej musztardy lub uniwersalnego środka do czyszczenia kuchni.

Meble drewniane do ogrodu

Co może być bardziej harmonijnego wśród drewna i kwiatów niż drewniane meble ogrodowe? Dzięki różnorodności naturalnych odcieni i wykończeń, meble drewniane komponują się z każdym stylem. A przytulna drewniana pergola to marzenie wielu ogrodników.

Zalety mebli drewnianych to atrakcyjność zewnętrzna i naturalność materiałów. Ponadto, gustownie dobrane drewniane meble będą doskonale pasować do wystroju krajobrazu i będą cieszyć Państwa przez wiele lat, ponieważ drewno jest materiałem trwałym i długowiecznym, który w razie potrzeby można naprawić.

Pielęgnacja: Nieimpregnowane meble zaleca się pokryć specjalnym olejem, np. olejem lnianym. Meble ogrodowe wykonane z drewna są również pokrywane lakierami ognioodpornymi i substancjami barwiącymi. Jeśli musisz usunąć plamę lub zadrapanie, weź klocek do szlifowania i zeszlifuj uszkodzenie. Następnie należy usunąć pył i pokryć powierzchnię lakierem ochronnym.

Wszystkie te rodzaje mebli znaleźć można w jednym miejscu jakim jest sklep internetowy Focusgarden, szeroka oferta na eleganckie meble ogrodowe sprawia, że warto tam się rozejrzeć w poszukiwaniu czegoś do swojego ogrodu.