Jak wybrać odpowiednie drzwi prysznicowe?

Dobór kabiny prysznicowej to jeden z najważniejszych aspektów aranżacji łazienki. Należy zadbać o jej dopasowanie do wielkości i układu pomieszczenia. Wyjątkowo istotne jest również dobranie drzwi prysznicowych. Jakie opcje można odnaleźć na rynku i jak dopasować najlepszą do swojej łazienki?

Rodzaje drzwi prysznicowych

W związku ze zmieniającym się zapotrzebowaniem konsumentów, na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych modeli kabin prysznicowych. Nowe trendy dotyczą również sposobu ich otwierania. Dostępne w sklepach rodzaje drzwi to:

  • drzwi prysznicowe uchylne
  • drzwi przesuwne
  • drzwi wahadłowe.
    Modele z systemem przesuwnym są najbardziej rozpoznawalne i spotykane w wielu miejscach. Powszechnie uznaje się je za dobre rozwiązanie do małych łazienek. Coraz większą popularność zdobywają jednak drzwi uchylne. Są odpowiednią opcją nie tylko do dużych wnętrz. Dla kogo mogą okazać się dobrym wyborem?

Zalety uchylnych drzwi prysznicowych

Taki rodzaj zamknięcia funkcjonuje podobnie do standardowych drzwi umieszczanych w futrynach pomieszczeń. Pośród dostępnych w sklepach modeli można odnaleźć drzwi prysznicowe otwierane do wewnątrz, jak i na zewnątrz kabiny. Możliwy jest też wybór egzemplarzy jedno- lub dwuskrzydłowych oraz prawych i lewych. Dzięki temu dopasowanie ich do własnego zapotrzebowania nie stanowi problemu. Wykorzystanie takiego zamknięcia to przede wszystkim dobre rozwiązanie we wszystkich łazienkach z wnękami. W małych pomieszczeniach warto wykorzystać taką przestrzeń. Fragmenty ścian odgradzające wnękę mogą stać się granicami kabiny. Wewnątrz można zamontować brodzik lub postawić na rozwiązanie typu walk-in. Kabina prysznicowa z otwieranymi drzwiami to również wyjątkowo estetyczne rozwiązanie. Duży wybór różnorodnych modeli umożliwi każdemu znalezienie odpowiednich drzwi do swojego prysznica.