stolik kawowy w salonie

Jak wybrać stolik do kawy: rodzaje i wzornictwo

Przy urządzaniu pokoju dziennego podstawowymi elementami są sofa i stolik kawowy. Z tego powodu wiele osób ma trudności z wyborem mebli. Dzieje się tak dlatego, że zawsze chcesz znaleźć nie tylko piękne, ale i funkcjonalne rozwiązanie, które w harmonijny sposób uzupełni wnętrze. Producenci oferują szeroką gamę stolików kawowych w różnych stylach.

Różnorodność stolików kawowych

Stolik kawowy to nie tylko element dekoracyjny, który dodaje pomieszczeniu elegancji. Ten element jest ważnym składnikiem funkcjonalnym. Wybierając stół, należy zastanowić się, do jakich celów będzie służył: jako stolik na książki, napoje czy jako stół na spotkania rodzinne.

Ważne jest, aby wiedzieć, czy priorytetem jest praktyczność czy estetyka. Oczywiście istnieją stoliki kawowe, które pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Jeśli priorytetem jest dekoracja, zawsze można wybrać antyki lub przedmioty kolekcjonerskie.

Funkcjonalność stolika kawowego

Jeśli ważniejsza jest funkcjonalność, również jest duży wybór, np. większy stół z litego drewna lub model transformatorowy. Nie chcielibyśmy zapomnieć o stole śniadaniowym i stoliku kawowym. Będzie to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które lubią zjeść szybką przekąskę lub zrobić sobie przerwę na kawę przed telewizorem.

stolik kawowy przy narożniku

Szklany stolik kawowy

Szklany stolik kawowy jest elegancki i uniwersalny. Produkt ten jest odpowiedni do różnych stylów wnętrz. W sklepach można również znaleźć wersje z szeroką gamą wykończeń. Modele szklane wyglądają stylowo i organicznie.

Składane stoliki kawowe

Składane stoliki kawowe można regulować pod względem wysokości i wielkości. Niektóre modele mają możliwość składania. Są to praktyczne modele, które wyróżniają się funkcjonalnością. W razie potrzeby można je rozłożyć, a po ponownym złożeniu stają się pufą lub stolikiem nocnym. Ta opcja jest doskonałym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń.

Na przykład bardzo popularne są stoliki kawowe na różnych ozdobnych nogach. Zazwyczaj przechowuje się w nich wazony, lampy, statuetki itp. Nie mniej popularne są stoły-matryce. Pasują jedna do drugiej.