wanna z parawanem 1

Jak wybrać wannę z parawanem?

Jeśli ktoś szuka odpowiedniej dla siebie wanny do mieszkania, to z całą pewności często wybór pada na wannę z parawanem. Łączy ona w sobie zalety zwykłej klasycznej wanny, jak i również kabiny prysznicowej. Niestety mało kto wie, jak tak wanna powinna być wybierana. Na co zatem warto zwrócić uwagę podczas jej kupowania?

Parawan do wanny przesuwny czy składany?

Wanna z parawanem powinna charakteryzować się wieloma różnymi cechami, lecz bez wątpienia jedną z najważniejszych jest ta dotycząca sposobu składania się parawanu. Na rynku znaleźć można dwa rozwiązania, czyli wersję składaną, lub też przesuwaną. Które rozwiązanie będzie lepsze?
Parawan składany, czy też jak często jest nazywany harmonijkowy, to model zbudowany z dwóch lub trzech elementów, których rozłożenie powoduje zakrycie bardzo dużej przestrzeni wanny. Jego ogromną zaletą jest łatwy sposób montażu, a także fakt, że pasuje on do właściwie każdego rodzaju wanny.
Konkurencyjne rozwiązania, czyli parawan przesuwany, to taki model, który do swojego działania wymaga zamocowania na wannie specjalnych prowadnic. Jest to rozwiązanie z pewnością bardzo ładne i wygodne w codziennym użytkowaniu, lecz nie da się ukryć dość kłopotliwe w montażu.

Jaki materiał wykonania parawanu?

Kolejną niezwykle ważną sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się wannę z parawanem spośród oferty REA to, z jakiego materiału powinien on być wykonany. Na rynku najpopularniejsze są dwa rozwiązania, czyli wersja szklana oraz wykonana z materiału sztucznego. Czym się oba rozwiązania charakteryzują?
Jeśli chodzi o parawan wykonany ze szkła, to ma się tu do czynienia oczywiście z wersją zrobioną ze specjalnego szkła hartowanego. Jego ogromną zaletą jest odporność na uszkodzenia, przebarwienia czy też oczywiście zmiany temperatury. Wadą w tym wypadku jest dość spora cena.
Model wykonany z materiałów sztucznych to niska cena, lecz niestety również wysoka podatność na uszkodzenia takie jak np. porysowanie powierzchni.