klamki do drzwi wewnętrznych

Jaką wybrać klamkę do drzwi wewnętrznych?

Każde, nawet najpiękniejsze drzwi będą źle się prezentować, jeśli zostanie do nich dołączona klamka o zupełnie innym stylu. Jaką zatem wybrać, aby była ona nie tylko praktyczna podczas użytkowania, lecz także dobrze się prezentowała?

Klamki do drzwi klasycznych oraz nowoczesnych

klamki do drzwi wewnętrznych

Obecnie wybór klamek do drzwi, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych jest na rynku niezwykle bogaty. Każdy klient może zatem wybierać spośród różnorodnych wzorów, kształtów oraz kolorów.

Dla tych osób, które w swoim domu posiadają klasyczne drzwi polecane są przede wszystkim klamkami na długim szyldzie. Z kolei skrzydła w stylu nowoczesnym doskonale prezentują się, jeśli zostanie dołączona do nich klamka na szyldzie dzielonym, kwadratowym, prostokątnym czy też o okrągłym kształcie.

Klamka do drzwi wewnętrznych – charakter i estetyka

Podczas doboru klamki do drzwi wewnętrznych warto zawsze kierować się sprawdzoną zasadą, bardzo często stosowaną przez dekoratorów wnętrz. Otóż im większe drzwi, tym powinna znajdować się przy nich masywniejsza klamka. Cięższe z wyglądu modele klamek znacznie lepiej komponują się z szerokimi oraz wysokimi drzwiami.

Podczas wyboru klamki do drzwi warto także szczególną uwagę zwrócić na jej kształt. Dla drzwi znajdujących się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach polecane są przede wszystkim klamki proste, wykończone chłodniejszymi kolorami. Może to być chrom czy srebra.

Z kolei, gdy pomieszczenie ma za zadanie spełniać wrażenie pomieszczenia zabytkowego, podkreślając jednocześnie przywiązanie do historii i dziedzictwa warto zakupić klamki o wymyślnych kształtach, które zostały pokryte cieplejszymi barwami. Dobrze jeśli posiadają one także stylizowane grawerunki oraz ciekawe wycięcia.

Dzięki bogatej ofercie, każdy klient może zakupić klamkę idealną do posiadanych drzwi oraz wystroju wnętrza.