Jaki dywanik do łazienki wybrać?

Łazienka jest miejscem służącym przede wszystkim do dbania o higienę, jednak coraz częściej stanowi też miejsce przeznaczone na odpoczynek oraz zrelaksowanie się. Dlatego też projektując lub urządzając łazienkę warto zastanowić się jakie dodatki do niej dobrać, tak aby stanowiła atrakcyjne oraz funkcjonalnie urządzone pomieszczenie. Jednym z nieodłącznych dodatków które muszą znaleźć się w każdej łazience są dywaniki łazienkowe.

Decydując się na ich zakup warto dopasować je do kształtu pomieszczenia oraz wyposażenia sanitarnego oraz wybrać odpowiedni rodzaj materiału.

Chodnik łazienkowy – znaczenie ma kształt

Dywaniki do łazienki powinny posiadać kształt dopasowany do pomieszczenia oraz urządzeń przy których ma być umiejscowiony. Z reguły dostępne są dywaniki w kształcie okrągłym lub prostokątnym. Okrągłe dywaniki łazienkowe sprawdzą się idealnie w przypadku małych łazienek.

Mogą zostać umieszczone na środku wnętrza i pełnić funkcję dekoracyjną. Dywan do łazienki prostokątny będzie idealnie pasował do umieszczenia go w pobliżu wanny, pod toaletą lub pod szafką na umywalkę. Wybierając dywaniki warto sprawdzić czy posiadają one antypoślizgowe wykończenie oraz w jakim stopniu będą chłonęły wodę.

Chodnik łazienkowy – rodzaj materiału

Rodzaj materiału i sposób wykonania dywaników do łazienki będzie determinował miejsce jego ułożenia oraz sposób w jaki będzie użytkowany. Te ułożone obok wyjścia z wanny lub prysznica powinny być wykonane z materiału łatwo chłonącego wodę. W takiej sytuacji warto zdecydować się na chodnik wykonany z bawełny lub uniwersalnego frotte. Grubsze dywaniki będą wygodniejsze ale należy liczyć się też z dłuższym czasem ich wysychania. Jeśli dywanik ma pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną warto postawić na dywanik wykonany z miękkiego włosia, mikrofibry lub bawełny.