Jaki mikser wybrać?

Mikser to jedno z najważniejszych urządzeń kuchennych. Dzięki niemu przygotowywanie potraw jest o wiele łatwiejsze, a zarazem szybciej. Istotne jest to, aby zakupić model, który będzie funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Każdy ma zupełnie inne potrzeby, tak więc nie można wskazać najlepszego urządzenia. Przed zakupem należy sprawdzić wszystkie kluczowe parametry.

Typ urządzenia

miksery

Można wyróżnić miksery z misą oraz bez misy. Pierwszy typ posiada na stałe wbudowaną misę, co dla wielu osób może stanowić spore ułatwienie. Taki model nie jest zbyt poręczny, jednak można wykorzystać go podczas przygotowywania wielu rozmaitych potraw. Opisywane urządzenie wymaga mniejszego zaangażowania. Użytkownik nie musi kontrolować procesu ubijania składników – wszystko odbywa się samoistnie, więc ciężko tutaj o pomyłkę. Miksery bez misy są o wiele bardziej uniwersalne. Są lekkie, dzięki czemu ich przenoszenie nie będzie stanowić problemu. Zazwyczaj do kompletu dołączone są podstawowe trzepaczki oraz mieszadła. Taki mikser można stosować w połączeniu z dowolnym garnkiem, czy tez naczyniem.

Moc

Moc miksera ma bardzo duże znaczenie. Im jest ona wyższa, tym szybsze i dokładniejsze będzie ubijanie. Takie urządzenie lepiej poradzi sobie również z twardymi składnikami. Szczególnie polecane są modele posiadane kubki miksujące – to spore udogodnienie dla osób, które sporo gotują. Do standardowych czynności (miksowania i ubijania) wystarczający będzie model o mocy 250-300 W. Sprawdź koniecznie ofertę na https://www.sferis.pl/miksery-1911.