Jaki ociekacz do naczyń wybrać?

Ociekacz jest takim elementem, bez którego kuchnia nie będzie funkcjonować tak samo. Zazwyczaj znajdziemy je nie daleko od zlewu, a to dlatego, że tuż po umyciu naczyń pozostawiamy je do wyschnięcia właśnie na ociekaczu.

Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych urządzeń jak te z oferty Nettrading, aby wysuszyć, naszycia wystarczy odczekać pewien czas i gotowe szklanki wraz z talerzami są suche i pozostaje jedynie schować je do szafki. Warto zaznaczyć, że w każdej kuchni inny egzemplarz może pełnić swoje zadanie. Wszystko jest uzależnione od dostępnej powierzchni, rodzaju materiału z jego zostały wykonane, kolor czy sposób układania naczyń.

Ociekacz do małej kuchni

Często osoby mające małą kuchnię nie są w stanie mieć zmywarki i nie potrzebują, ku temu są dwa powody. Pierwszy to zajmowane przez zmywarkę miejsce, które nie jest małe i nie jest to urządzenie pierwszej potrzeby, bez którego nie da się żyć.

W rezultacie naczynia zostają umyte tradycyjną metodą, czyli ręcznie. Po posiłku umyte sztućce i talerze lądują na suszarce kuchennej tylko jakiej? Ociekacz do małych przestrzeni, zamiast szeroki może być po prostu długi i wąski, dzięki temu oparty o ścianę nie będzie zajmował zbyt rozległej przestrzenni.

Suszarka do dużej kuchni

W średniej bądź dużej kuchni mamy oczywiście więcej miejsca, więc możemy sobie pozwolić na masywniejsze ociekacze. Taka przykładowo jest suszarka piętrowa wraz z tacą, która umożliwia suszenie większej ilości naczyń niż w ociekaczu do mniejszej kuchni. 

Kubek na sztućce

Kubki czasami są w zestawie z ociekaczami, a jeżeli nie to możemy je zakupić jako uzupełnienie do naszego zestawu suszącego. Także możemy ją wykorzystać, kiedy mamy zmywarkę, ale nie możemy w niej myć elementów drewnianych czy ostrych. 

Trzykomorowy ociekacz nie zajmuje wiele miejsca i nawet jest w stanie zmieścić się w rogu zlewozmywaka. Takie rozwiązanie umożliwia nam suszenie osobno sztućców małych, średnich i większych