stolik ogrodowy

Jaki rodzaj stolika ogrodowego wybrać? Dostępne materiały

Wybór odpowiedniego stołu ogrodowego to nie tylko wybór stołu. To złożona decyzja obejmująca estetykę, funkcjonalność i trwałość. Oto kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy następnym projekcie podwórkowym.

Możliwe materiały na stoliki ogrodowe

Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów, z których ludzie zwykle budują swój stół ogrodowy. Różnią się one ceną oraz jakością i trwałością.

Stół granitowy wykonane są w 100% z produktów z kamienia naturalnego, które można znaleźć w krajach europejskich, takich jak Hiszpania, Portugalia i Francja. Stoły te są często używane w przestrzeniach zewnętrznych, ponieważ mają naturalny wygląd. Zapewniają również pewien poziom wagi, dzięki czemu nie przesuną się pod silnym wiatrem.

Stół drewniany – istnieje wiele różnych rodzajów drewna na stoły ogrodowe, co utrudnia znalezienie jednego materiału, który byłby najlepszą opcją dla każdego. Jednak wiele osób woli drewniane stoły, ponieważ zwykle pozostają stosunkowo chłodne, więc nie poparzysz na nich skóry w lecie. Jeśli chcesz, aby Twój stół ogrodowy trwał przez długi czas, wybierz ten materiał.

stolik ogrodowy1

Rodzaj stolika ma kluczowe znaczenie

Istnieje wiele różnych rodzajów stołów ogrodowych o różnych rozmiarach i kształtach. Duży stół jest zwykle najpopularniejszym rodzajem stołu ze względu na jego wielkość.

Duże stoły ogrodowe są ogólnie postrzegane jako najbardziej praktyczna opcja, ponieważ mają wystarczająco dużo miejsca, aby cała rodzina mogła zebrać lub przyjąć gości. Są również droższe niż inne rodzaje stołów ogrodowych.

Mniejsze – stoliki ogrodowe (https://focusgarden.pl/stoly-ogrodowe-c-26_29.html) są idealne do miejsc o ograniczonej przestrzeni lub na zewnątrz, w których chcesz uniknąć zaśmiecania wszystkich mebli na zewnątrz. Są również tańsze niż większe lub dłuższe opcje, ale jest też mniej miejsca dla osób przy nich siedzących.