Jaki rodzaj tapety będzie najlepszy dla dziecka?

Wzorzyste tapety to obecnie najczęstszy wybór przy urządzaniu pokoju dziecięcego. Prawidłowo dobrane spisują się pod względem praktycznym, nadają charakteru, a także zdobią pokój. Aktualnie na rynku jest pełno różnych wzorów i modeli tapet dla dzieci, dokonanie wyboru może więc przyprawiać o mały zawrót głowy. Jaka tapeta będzie najlepsza dla malucha?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tapety dla dzieci?

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego dla chłopca czy dziewczynki, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Istotny jest kolor, jak i wzór, a także materiał, z którego została wykonana tapeta. Wpływa to zarówno na cenę, jak i trwałość wytworu. Materiał wykonania jest również ważny ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego dziecka. Dlatego też, przy wyborze tapety do pokoju dziecięcego szczególnie istotna jest obecność w niej substancji szkodliwych np. winylu. Obecnie, najczęściej używanymi tapetami są te wytwarzane z papieru. Mają one płaską fakturę, której dziecko nie zdrapie.

Produkty atestowane

Tapeta do pokoju dziecięcego zawsze powinna być atestowana. Podstawowym atestem jest ten, który zostaje wydany przez Zakład Higieny. Warto również zdecydować się na produkty rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz Instytut Matki i Dziecka. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że tapeta nie zaszkodzi maleństwu.

Tapeta ze wzorem malowanki

Pokój dziecięcy dla chłopca i dziewczynki, może zostać przyozdobiony tapetą do ręcznego malowania. Gdy dziecko jest starsze, samo może pokolorować określone wzory. Jest to świetny sposób na rozwój kreatywności u malca. Taką tapetę należy jednak umieścić na odpowiedniej wysokości. Jeżeli dziecko nie lubi malować do wyboru jest wiele wzorów tapet, które przedstawiają:

-postacie z bajki,
-lasy,
-zwierzęta,
-samochody,
-kosmos,
-krajobrazy,
-księżniczki,
-motylki i kwiaty.