Jaki typ żarówki wybrać?

Na rynku oświetleniowym można decydować się na różne typy żarówek. Poszczególne produkty posiadają odmienne wady oraz zalety. Zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnych elementów oświetleniowych, warto sprawdzić ich różne typy.

Moc żarówki

Gdy wybiera się poszczególne źródła światła niezbędne jest zwrócenie uwagi na ilość emitowanego przez oprawę światła (https://www.elampy.pl/99-zrodla-swiatla). W większych pomieszczeniach konieczne jest decydowanie się na żarówki o dużo większej mocy. Tylko w ten sposób mogą one dostarczyć odpowiednią ilość światła.

Przy źródłach światła o nadmiernej mocy w pomieszczeniu światło może być rażące. Przebywanie w takich pomieszczeniach może nie być komfortowe, a także jest możliwość, że będzie prowadzić do nadmiernego zmęczenia oczu.

Barwa światła a żarówki rodzaje

Poszczególne żarówki mają odmienne barwy światła. W tym względzie trzeba brać pod uwagę, że w miejscach aktywności lepiej sprawdzą się zimne kolory. Warto postawić na takie barwy w:

  • pomieszczeniu do nauki,
  • pokoju dziennym,
  • miejscu przeznaczonym do pracy.

Zdarza się, że w jednym pomieszczeniu trzeba skorzystać z różnorodnych żarówek rodzaje. Ma to znaczenie między innymi w pokojach dziennych, które wykorzystywane są zarówno do wypoczynku, jak i do czytania książek czy oglądania filmów. W tym względzie przy różnych typach żarówek można wyselekcjonować produkty o odmiennych barwach.

Jeśli chce się stworzyć przestrzeń, która będzie charakteryzowała się przytulnością wówczas warto decydować się na ciepłe barwy. Takie kolory żarówek sprawdzą się w pomieszczeniach typu: pokój dziecięcy czy sypialnia. Przy takiej barwie światła znacznie przyjemniej się wypoczywa czy zasypia.

Jeśli pomieszczenie ma dużą przestrzeń użytkową oraz ma spełniać odmienne funkcje można pomyśleć o rozwiązaniach, które pozwalają na regulowanie natężenia światła czy korzystanie z różnych barw światła. Bywa to przydatnym rozwiązaniem choćby w salonach, ale również w łazienkach.