Jaki wybrać stelaż podtynkowy?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, gdzie spędzamy dużo czasu. Dlatego musi być ona odpowiednio zaprojektowana, aby codzienne czynności w niej przebiegały bez problemu. W skład łazienki wchodzi wiele elementów, które odpowiadają ze charakter jak i całą funkcjonalność. Nowoczesna łazienka ma kilka obowiązkowych elementów. Jednym z nich niewątpliwe jest stelaż podtynkowy do wc. Stelaże podtynkowe pozwalają optycznie zmniejszyć łazienkę. Zastanawiasz się jaki stelaż wybrać? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Postaw na jakość

Stelaże podtynkowe muszą cechować się odpowiednią jakością. Elementy, z jakich zostaną wykonane, powinny bez problemu wytrzymać wiele lat użytkowania. Dlaczego tak jest? Ponieważ stelaż jest zabudowany, zazwyczaj na tej zabudowie ułożone są płytki. To sprawia, że jakakolwiek naprawa może być bardzo problematyczna i kosztowna.

Ważna jest również wytrzymałość stelaża. Stelaże podtynkowe uznanych producentów mogą utrzymać nawet 400 kg. Taki udźwig to gwarancja bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Jaki powinien być idealny stelaż?

Dobry stelaż, o czym wcześniej było wspomniana musi być bezawaryjny, ale nie tylko. Ważnym elementem jest obniżenie zużycia wody podczas codziennego użytku. Pomaga w tej oszczędności podwójny system spłukiwania. Ekonomiczne spłuczki oferują pojemność od 2 do 3,5 litra wody. Mogą jednak zdarzyć się również mające pojemność dwa razy większą.

Drugim ważnym elementem jest zbiornik. Powinien on gwarantować szczelność przez wiele lat. Tutaj najlepiej sprawdzi się pojemnik jednolity, wykonany w technologii rozdmuchu.

Ważnym elementem są również przyciski. Jest to zewnętrzny element, który powinien być dopasowany do innych elementów w naszej łazience. Droższe stelaże podtynkowe dają możliwość bardzo szerokiego wyboru różnych przycisków. W przypadku tańszych stelaży, jesteśmy ograniczeni zazwyczaj do przycisku w kolorze białym.