Jaki wybrać telewizor?

Telewizor to urządzenie, które od wielu lat jest domowym centrum rozrywkowym. Obecnie dostępne na rynku urządzenia umożliwiają nie tylko dostęp do telewizji, lecz także pozwalają oglądać dowolne seriale i filmy z Internetu czy grać na konsoli w komfortowych i przyjemnych warunkach. 

Szeroka oferta telewizorów

Wybór telewizorów na rynku elektronicznym jest ogromny. Obecnie wśród wielu modeli największą popularnością cieszą się odbiorniki z ekranami LCD albo OLED, które to wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD albo 4K Ultra HD. Ponadto coraz więcej klientów wybiera urządzenia wyposażone w systemy Smart TV. 

Rodzaje wyświetlaczy – LCD, LED oraz OLED

Zakup telewizora OLED z panelem wykorzystującym organiczne diody LED, które to same emitują światło stanowi gwarancję doskonałej czerni, nieskończonego kontrastu oraz w pełni wiernego odwzorowania kolorów. Telewizory OLED są dostępne na rynku tylko w dużych rozmiarach, czyli od 55 cali wzwyż. Niemniej odbiorniki telewizyjne wyposażone w te nowoczesne atuty są znacznie droższe od pozostałych. 

Nieco starsze i tańsze są urządzenia wyposażone w technologię LCD / LED. Telewizor z panelem LCD podświetlanym diodami LED cechuje się jaśniejszą czernią, niższym kontrastem oraz  degradacją kolorów pod kątem. Oferta tych telewizorów jest bardzo szeroka. Każdy klient może bez problemu zakupić tego typu telewizor, zarówno w mniejszych jak i większych rozmiarach. Duże odbiorniki LED z zaawansowanymi technologiami są często oferowane w przystępnych cenach i pozwalają cieszyć się użytkownikom dobrej jakości obrazem, niemniej trochę im brakuje do OLED-ów.

4K Ultra HD czy Full HD – jaką wybrać rozdzielczość telewizora? 

Jeśli chodzi o rozdzielczość na  rynku elektronicznym dostępne są odbiorniki telewizyjne: 

–  HD Ready o rozdzielczości 1280×720 pikseli, bardzo często stosowane, w małych urządzeniach. 

 –  Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. W tym przypadku obraz na ekranie składa się z dwóch milionów kolorowych punktów. 

 –  UltraHD o rozdzielczości 3840×2160 pikseli. W tym przypadku kolorowych punktów na ekranie jest cztery razy więcej, a więc obraz jest bardziej szczegółowy. Inna nazwa tego urządzenia to –  telewizor 4K. 

Podczas wyboru telewizora warto pamiętać o tym, że im wyższa rozdzielczość, tym obraz jest bogatszy w detale. Wybór jest ogromny, zatem każdy klient może zakupić taki model, który spełni jego wszystkie oczekiwania.

Ofertę sprzedażową telewizorów można znaleźć pod adresem: https://www.sferis.pl/telewizory-2096