żyrandol do pokoju

Jaki żyrandol do pokoju wybrać?

Żyrandol do pokoju sprawia, że przestrzeń zyskuje wyjątkowy charakter. Stosowany jest jako główne źródło światła. Na rynku znajduje się ich szeroki wybór, dzięki czemu z łatwością można kupić produkt w wybranym stylu. 

Żyrandol do pokoju – oświetlenie i dekoracja

Żyrandol stosowany jest jako główne oświetlenie, dlatego umieszczany jest w centralnym punkcie. Dopasowując do niego miejsce, należy  uwzględnić optymalną wysokość. Zamontowany zbyt wysoko, może być mniej widoczny, natomiast opuszczony może stanowić problem dla wyższych członków rodziny. Specjaliści potwierdzają, że optymalna wysokość wynosi około 2 metry powyżej poziomu podłogi. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór lampy z regulowaną wysokością.

Jaki żyrandol do pokoju kupić?

Na rynku dostępny jest różnorodny wybór żyrandoli. Najczęściej wybierane są następujące ich rodzaje:

  • geometryczne kształty,
  • niestandardowe rozmiary,
  • pastelowe klosze,
  • dymione klosze,
  • minimalistyczny design.

Praktycznym rozwiązaniem są lampy posiadające mechanizm linkowy, który umożliwia kontrolę wysokości lampy, a jednocześnie regulację poziomu natężenia oświetlenia. Żyrandol do pokoju (https://www.elampy.pl/zyrandole) umieszczony bezpośrednio pod sufitem dostarcza światło do całego pomieszczenia, zapewniając optymalną widoczność. Rodzaj żarówki ma wpływ na barwę światła, co z kolei pozwala zadbać o optymalny nastrój w pomieszczeniu. Wśród dostępnych rodzajów barwy światła znajdują się: ciepła (stwarzające wrażenie przytulności), jak i ostra, zimna. Planując zakup żyrandola, należy także zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie wnętrza i odpowiednie dopasowanie lampy. Ważne jest także to, aby dopasować rodzaj żyrandola do aranżacji wnętrza.