nowe osiedle mieszkaniowe Zabłocie

Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze mieszkania w Krakowie?

Wybór mieszkania w Krakowie jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Zdecydowana większość osób nie wie jakie kwestie należy uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Część osób interesują nowe mieszkania w dzielnicy Zabłocie w Krakowie, z kolei inni inwestorzy planują kupić mieszkanie na parterze z ogródkiem.

Rzetelność dewelopera 

Jest to kwestia pomijana nie tylko przez osoby prywatne planujące zakup nieruchomości lub mieszkania, ale również przez doświadczonych inwestorów. Koniecznie należy najpierw dokładnie zweryfikować dewelopera. Wystarczy sprawdzić, czy jego wcześniejsze projekty nie miały opóźnień, a także, z jakimi podwykonawcami współpracuje. Rekomendowane jest poproszenie dewelopera o wgląd do księgi wieczystej. Ponadto trzeba zweryfikować czy ma on prawo dysponować danym gruntem. Zdarzają się bowiem przypadki, że pozwolenie na budowę nie pokrywa się z tym co zostaje przedstawione potencjalnemu kupcowi. 

Odbiór mieszkania

Zalecane jest poproszenie na tym etapie o pomoc fachowca, architekta albo inżyniera, który będzie w stanie sporządzić bardzo dokładny raport, a także wychwycić ewentualne niezgodności. Warto pamiętać, że każda nawet najmniejsza nieprawidłowość powinna być rozliczona zgodnie z umową, która była podpisana z deweloperem. 

Wspomniany raport musi obejmować takie aspekty, jak ocena montażu, ścian, okien, przygotowanie instalacji czy różnego rodzaju przyłączy. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że podpisanie dokumentu odbioru jest akceptacją jego stanu. Nie jest zatem zalecany pośpiech w tej kwestii, warto zdać się na opinię fachowca.