Jakie lampy w stylu hampton warto wybierać?

Styl hampton charakteryzują lekkość, jasne kolory i naturalne surowce. W takich aranżacjach pojawia się wiele marynistycznych dodatków. Pomieszczenia powinny wywoływać wrażenie przestrzenności i luksusu. Wśród dodatków i akcesoriów do takich wnętrz odnaleźć można wiele różnorodnych źródeł światła. Jak wybierać lampy w stylu hampton?

Walory estetyczne

Do pomieszczeń w tej konwencji dopasować można kilka różnych rodzajów lamp. Przede wszystkim pojawiają się tu mosiężne żyrandole. Często wieloramienne i zdobione, powinny wywoływać jednak wrażenie lekkości. Charakter aranżacji hampton podkreślają zarazem ekstrawaganckie dodatki, jak i naturalne i marynistyczne elementy. Sprawdzą się tutaj tkaniny z naturalnych surowców i przedmioty z wikliny lub rattanu. Wśród wiszących lamp pojawiają się też modele z metalowymi osłonami. Popularnym rozwiązaniem w takich wnętrzach są nowoczesne abażury. Stosowane do różnych rodzajów lamp materiałowe osłony powinny posiadać raczej jasne kolory. Sprawdzą się tutaj egzemplarze białe i kremowe. Warto rozważyć również wybór dodatków w odcieniach błękitu.

Funkcjonalność akcesoriów

Wśród lamp w stylu hampton (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-w-stylu-hampton-217.html) napotkać można modele wiszące i stojące. Wyjątkowo chętnie wybieranymi są podkreślające charakter aranżacji lampki stołowe. Aby wybór akcesoriów okazał się trafny, należy dopasować ich rodzaj do własnego zapotrzebowania. Urządzając salon, warto zdecydować się na żyrandol dający dużo światła. Należy jednak pamiętać o tym, że pokój dzienny ma służyć relaksacji. Ze względu na to, dobrze jest umieścić w nim również źródło przytłumionego blasku. Doskonałym pomysłem będzie umieszczona przy komplecie wypoczynkowym stojąca, drewniana lampa z abażurem. Odpowiednim rozwiązaniem może okazać się także lampa stołowa. Charakter aranżacji podkreślą lampki z porcelanowym korpusem. Dobrym wyborem będzie model z białego surowca ozdobiony niebieskimi motywami.

Źródło intensywnego światła jest ważne również w kuchniach i jadalniach. Błyszcząca, metalowa lampa umieszczona nad stołem lub blatem roboczym doskonale spełni swoje zadanie. Odpowiednio dobrane lampy powinny przede wszystkim spełniać oczekiwanie domowników. Dlatego też warto przemyśleć, jakie oświetlenie przyda się w danym wnętrzu.

Wybór odpowiedniej lampy

Poszukując akcesoriów z tej kategorii, warto decydować się na przedmioty wysokiej jakości. W stylu hampton klasa surowców wykorzystanych do produkcji wyposażenia odgrywa istotną rolę. Bogata oferta lamp sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni przedmiot dla siebie.