Jakie łóżko pojedyncze dla dziecka wybrać?

Nasze pociechy rosną jak na drożdżach z tego powodu przyjdzie w końcu czas na wybranie dla nich osobistego łóżka. Jednakże nie jest to takie łatwe zadane jak wielu mogłoby się wydawać. Przede wszystkim takie łóżko powinno zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas snu. Dodatkowo czasami trzeba zdecydować się na większy egzemplarz, aby dziecko mogło z niego korzystać przez wiele lat, pomimo że sporo urosło od pierwszego dnia użytkowania łóżka. 

Na co warto zwrócić uwagę?

Nie da się ukryć, że dziecko jest największym skarbem każdego rodzica z tego też powodu wybór łóżka dziecięcego pojedynczego powinien być z góry przemyślany i zaplanowany. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego egzemplarza najpierw dowiedzmy się, na jakie rzeczy szczególnie zwrócić uwagę.

Wiek i wzrost dziecka

Jest to jeden z najważniejszych parametrów, ponadto dziecka z dnia na dzień rośnie. Właśnie, dlatego warto rozważyć wybór większego modelu, aby dziecko mogło w nim spać przez dłuższy okres, a nie jedynie przez rok czy dwa. Dzięki temu w przyszłości zaoszczędzimy sobie kolejnego kłopotu z wyborem następnego łóżka.

Waga dziecka

Ten parametr jest również znaczący. Większość łóżek jednoosobowych dziecięcych ma przez producenta określone z góry maksymalny udźwig. Wiele osób zapomina, iż ten parametr jest ważny podczas wybierania materaca do łóżka.

Jakość wykonania i materiał łóżka

Łóżka przede wszystkim musi być bezpieczne o tym wie chyba każdy. Właśnie dlatego materiały wykorzystane przy ich produkcji powinny być wytrzymałe oraz pozbawione wszelakich toksyn. Szczególnie warto zwrócić na to uwagę w przypadku łóżek lakierowanych czy malowanych. Najwytrzymalszym materiałem wcale nie będzie zwykła płyta HDF, lecz tradycyjne drewno sosnowe. 

Dodatkowe zabezpieczenia

Jeżeli chodzi o dodatkowe zabezpieczenie to nie wszyscy wiedzą, na co zwrócić uwagę. Do dodatkowych zabezpieczeń w jednoosobowych łóżkach dziecięcych należy przykładowo barierki zabezpieczające, które w każdej chwili jesteśmy w stanie zdemontować