lustro

Jakie lustro wybrać do salonu?

Lustro to niezbędny element w każdym domu. Oczywiście przede wszystkim powinno znaleźć się ono w garderobie i przedpokoju oraz łazience. Jednak lustro doskonale sprawdzi się również w salonie nie tylko jako praktyczne rozwiązanie, ale także ozdobne. Jakie lustro do salonu wybrać?

Nowoczesne i klasyczne lustra do salonu

W obecnych czasach na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty. Jest bardzo dużo różnych wzorów i modeli, a dodatkowo wielu producentów oferuje możliwość wykonania mebli czy przedmiotów codziennego użycia na zamówienie. Tak samo jest w przypadku luster. Dostępne są lustra:
– okrągłe
– prostokątne
– kwadratowe
– niestandardowe
– wiszące
– stojące
Wybór jest bardzo duży. Można wybierać wśród różnych stylów oraz materiałów, z których wykonane są ramy. Jedno jest pewne, lustro w każdym salonie będzie prezentować się okazale i niebanalnie. Wystarczy dopasować je do wystroju i umieścić w odpowiednim miejscu.

Jak dobrać lustro do salonu?

Z racji tego, że wzorów jest bardzo dużo, to czasami ciężko jest się zdecydować na konkretny model. Lustro okrągłe znakomicie pasuje do klasycznych i pałacowych wnętrz. W stylu zamkowym rama lustra powinna być zdobiona, aby pasowała do mebli wykonanych w stylu ludwikowskim. Do nowoczesnych pomieszczeń warto wybrać lustro prostokątne bez ramy lub z cienką metalową obwolutą. Lustro doskonale będzie wyglądać także zamontowane w ścianie. Drewniane ramy znakomicie wpasowują się w klasyczne aranżacje. W salonie urządzonym w stylu skandynawskim pięknie będzie wyglądać okrągłe lustro z delikatną białą ramą. Lustro powinno być odpowiedniej wielkości. Stojący model można postawić w rogu salonu. Dzięki temu zawsze będzie się można przejrzeć w całej okazałości. W niewielkim salonie lustro sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać na znacznie większą, niż jest w rzeczywistości.