Kamień dekoracyjny w łazience

Spośród wielu wymagających etapów podczas prac związanych z wykończeniem mieszkania, do najtrudniejszych należy wykończenie łazienki. Istnieje wiele możliwości aranżacji tego wnętrza, jednak nieodpowiednio przeprowadzona, może powodować w przyszłości wiele problemów oraz skutkować koniecznym remontem.

Spośród licznych sposobów na nowoczesny i oryginalny design, do najpopularniejszych wliczany jest kamień dekoracyjny, który, odpowiednio położony, zapewni zachwycający i estetyczny wygląd. 

Kamień dekoracyjny do każdego typu łazienki 

Niezależnie od wybranego stylu, w którym nasze mieszkanie jest utrzymane, kamień dekoracyjny odnajdzie swoje miejsce. W zależności od typu, koloru, faktury oraz rozmiaru powierzchni, na którą chcemy go przeznaczyć, kamień doskonale sprawdzi się zarówno jako dopełnienie motywu vintage i starodawnego oraz nowoczesnego, kładącego nacisk na surowe akcenty. Dodatkowym atutem jest również wykorzystanie kamienia jako elementu, który doskonale spełnia swoje funkcje dekoracyjne bez dodatkowych zbędnych przedmiotów czy atrybutów. 

Konserwacja kamienia ozdobnego

W zależności od rodzaju wybranego kamienia, należy pamiętać o odpowiedniej jego konserwacji. Łazienka, będąc pomieszczeniem o wysokim poziomie zawilgocenia, powinna być wyposażona w komponenty odporne na wodę, zarówno w przypadku samego kamienia jak i kleju, którym jest przymocowany. Podczas konserwacji należy brać pod uwagę skład chemiczny zarówno kamienia jak i środka czyszczącego, tak, aby nie wywołać niespodziewanych reakcji chemicznych (np. rozpuszczania).