kanapa

Kanapa – najważniejszy element pokoju dziennego

Wyobrażenie sobie perfekcyjnie urządzonego salonu, w którym brakuje sofy, kanapy bądź jakiegoś ich odpowiednika, jest prawie niemożliwe. Miejsce, w którym spotyka się rodzina i goście, w którym toczy się codzienne życie domu, zasługuje na mebel wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia. Jak kupić kanapę idealną?

Odpowiedni rozmiar kanapy

Wybierając kanapę, mającą stanowić centrum domowego salonu, należy uwzględnić przede wszystkim liczebność rodziny, która na ogół będzie na niej siadać. Dla 2 lub 3 osób w zupełności wystarczy kupno standardowej kanapy. Jeśli członków rodziny jest więcej, lub w domu często pojawiają się goście, zamiast typowej kanapy warto zainwestować w narożnik lub sofę rozkładaną, które to meble sklep internetowy oferuje w szeroki wyborze rozmiarów. Alternatywnym rozwiązaniem może być także kupno dopasowanych do kanapy foteli lub ustawienie w salonie 2 mniejszych mebli tego rodzaju. Przy zakupie więcej niż jednego mebla można często liczyć na zniżki, jakie oferuje dobry salon meblowy online.

Kolor zgodny z wystrojem

Niezależnie od tego, czy nowa kanapa zajmie miejsce na środku pokoju dziennego, czy wpasowana będzie w któryś z jego rogów, z całą pewnością stanie się elementem wystroju, którego nie sposób będzie przeoczyć. Z tego względu powinno się dołożyć szczególnych starań, by dobrze dobrany kolor jej obicia mógł uczynić ją częścią już istniejących rozwiązań aranżacyjnych. Zaleca się ostrożność przy sięganiu po mocne, zwłaszcza bardzo odważne kolory, jak pomarańczowy, czerwony czy którekolwiek z kolorów neonowych. Kanapa to mebel, który będzie służył rodzinie przez wiele lat po zakupie, a zdecydowany kolor, który wyglądał wspaniale na stronie sklepu, niekoniecznie będzie sprawiał przyjemność po dłuższym przebywaniu w jego otoczeniu.