karcher do prania dywanów

Chyba największą zmorą każdej pani domu jest utrzymanie dywanu w idealnej czystości. Ślady butów, psie futro i rozlane wino to nie jest mile widziana ozdoba pięknego dywanu. I gdy już żadne domowe sposoby na czyszczenie się nie sprawdzają, na ratunek przychodzi on – karcher do prania dywanów.

Jak dbać o dywan?

Zadbanym dywanem można cieszyć się przez wiele lat. Odpowiednie zabiegi czyszcząco-pielęgnacyjne to podstawa zachowania wyglądu i walorów tego typu materiałów. Każdy dywan może wyglądać jak nowy, nawet po długim czasie jego użytkowania. Wystarczy odrobina uwagi i cierpliwości, a efekt nowego dywanu będzie zachwycał codziennie.

W domowych warunkach najlepiej sprawdzi się odkurzacz. Dzięki odpowiednio dobranej końcówce szybko zbierze z powierzchni dywanu okruszki, kurz i zwierzęcą sierść. Sprawdzi się zawsze, gdy chcemy odświeżyć dywan po weekendzie lub przed przyjściem gości.

Trochę gorzej, gdy na ulubionym dywanie pojawią się plamy. Z tymi już sobie odkurzacz nie poradzi. Warto mieć w domu – właśnie na takie awaryjne sytuacje – odpowiednie środki czyszczące do prania dywanów. W hurtowniach chemicznych bez problemu można kupić specyfiki uniwersalne, lub przeznaczone do różnego rodzaju plam. Jednak im dłużej zwlekamy z usunięciem zabrudzenia z powierzchni dywanu, tym trudniej później go doczyścić. Płyny szybko wnikają we włosie i tworzą nieestetyczne przebarwienia.

Po jakimś czasie dywan wymaga jednak gruntownego odświeżenia. I tutaj są trzy rozwiązania: można go wyczyścić samemu (na kolanach, ze szczoteczką w ręku), oddać go do pralni lub zainwestować w wygodne rozwiązanie, jakim jest karcher do dywanów.

Narzędzia Karcher do prania dywanów

Karcher do dywanów to piorący odkurzacz wielofunkcyjny, który pozwala na gruntowne wyczyszczenie wykładzin, dywanów i tapicerek. Sprawdza się dlatego, że czyści tekstylia metodą ekstrakcji, czyli nawilżeniu powierzchni detergentem odessaniu go z powrotem do zbiornika. Dużą rolę odgrywa tutaj silna moc ssania i specjalnie zaprojektowane ssawki, dogłębnie usuwające zanieczyszczenia dywanu. Osoby zainteresowane mogą przejrzeć ofertę na: https://erpixkarcher24.pl/23-pranie-dywanow-tapicerek.

Karcher do dywanów – zalety

– zastępuje tradycyjny odkurzacz, ponieważ posiada również funkcję czyszczenia na sucho

– doskonale radzi sobie z wieloma rodzajami plam i zabrudzeń

– dokładnie oczyszcza dywan z roztoczy (polecany dla alergików)

– utrzymuje w dobrym stanie włosie dywanu i nie niszczy jego powierzchni