Kilka porad jak dbać o czajnik

Czajniki to jeden z najczęściej używanych sprzętów w Twojej kuchni. Od parzenia herbaty i kawy po smażenie przekąsek – znajdziesz wiele zastosowań dla czajnika. Jednak czajniki są również od czasu do czasu narażone na działanie wilgoci, która może powodować rdzewienie na zewnętrznej powierzchni lub sprawiać, że szybciej gromadzi się w nich brud. Jeśli szukasz sposobów na to, jak zadbać o swój czajnik, czytaj dalej!

Używaj gorącej wody oszczędnie

Woda zawiera minerały i inne substancje, które mogą powodować plamy i rdzę na zewnętrznej powierzchni czajnika. Aby tego uniknąć, należy przechowywać czajnik w pozycji pionowej ze zdjętą pokrywką.

Dzięki temu woda nie będzie kapać na powierzchnię czajnika https://nettrading.pl/czajniki-tradycyjne i nie będzie się na nim osadzać. Jeśli muszą Państwo przechowywać czajnik przez dłuższy czas, należy go najpierw dokładnie wyczyścić, aby nie powstała na nim rdza. Jeśli tego nie zrobisz, możesz skończyć z bałaganem na rękach.

Czyść czajnik regularnie

To może brzmieć jak żart, ale tak nie jest. Biorąc pod uwagę, że gorąca woda ma wysoką zawartość minerałów, może również powodować rdzę na twoim czajniku. Używając gorącej wody sporadycznie i oszczędnie, możesz tego uniknąć.

Zamiast tego można w pełni przygotować kawę, herbatę i inne napoje przy użyciu zimnej wody. Gorąca woda może być również szkodliwa dla urządzeń elektrycznych. Jeśli regularnie używasz gorącej wody w czajniku, Twoja kuchenka, piekarnik, czajnik elektryczny lub inne urządzenia mogą ulec awarii.

Przechowuj czajnik w pozycji pionowej

Chociaż czajniki mogą trwać przez lata, nie powinny trwać wieki. Powinieneś regularnie czyścić warzywa i zioła ze swojego czajnika. Pomaga to utrzymać czajnik wolny od brudu i innych zanieczyszczeń, które mogłyby spowodować rdzę. Po zakończeniu czyszczenia warzyw i ziół, wypłucz czajnik gorącą wodą. Możesz również użyć płynu do mycia naczyń lub octu, aby utrzymać czajnik w czystości. Jeśli używasz octu, upewnij się, że dokładnie go wypłuczesz przed użyciem na kolejnym czajniku.