klimatyzatory ścienne

Klimatyzatory ścienne: co warto wiedzieć przed zakupem?

Klimatyzacja znacząco przekłada się na komfort życia podczas letnich upałów, zarówno w domu, jak i mieszkaniu czy pomieszczeniach biurowych. Wybór odpowiedniego modelu dla wielu osób to prawdziwe wyzwanie, dlatego przed zakupem warto rozważyć różne opcje. Czym są klimatyzatory ścienne i co je wyróżnia? Odpowiedź na te i wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem przedstawiamy w poradniku. 

Klimatyzator ścienny: czym jest? 

Klimatyzatory ścienne to urządzenia, które z założenia chłodzą pomieszczenia. Stosowane są bardzo często w lokalach wspólnych, dlatego często możemy spotkać je na przykład w biurach i poczekalniach. Montowane są na stałe w tak zwanych otworach ściennych, a oprócz funkcji chłodzenia, mają również opcje ogrzewania powietrza, dlatego świetnie sprawdzają się przez cały rok.

klimatyzator ścienny

Które klimatyzatory ścienne wybrać?

Przede wszystkim należy jasno określić, jaką powierzchnię powinno chłodzić urządzenie i gdzie chcemy je ulokować. W kolejnych etapach warto zastanowić się na mocą, która znacząco przekłada się na wydajność klimatyzatora. Zakładając, że mamy do czynienia ze standardowym wnętrzem, którego wysokość wynosi około dwóch i pół metra, powinniśmy rozejrzeć się za sprzętem, który zagwarantuje 0,1 W na 1m2.

Trzeba pamiętać również o tym, że zakup klimatyzacji to inwestycja na lata. Niezależnie od tego, czy kupujemy klimatyzatory ścienne, wolnostojące, czy inne. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w urządzenie, które nie będzie wymagało szczególnej konserwacji podczas użytkowania. Awaryjność klimatyzatorów średniej jakości jest duża, a ich naprawy mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami, co znacząco nadwyręża domowy budżet. 

W przypadku wątpliwości najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem lub jego przedstawicielem i dopytać o najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.