Kobiecy salon shabby chic – jak zaaranżować?

Nowoczesny salon jest minimalistyczny i surowy w formie. Salon skandynawski ponad wszystko kocha biel i funkcjonalne sprzęty. Shabby chic jest wnętrzem, które przeznaczone jest dla osób, które lubią wnętrza romantyczne, ciepłe i przytulne. Wnętrza, w których można znaleźć dekoracyjne bibeloty i pastelowe kolory. Jak powinien wyglądać idealny salon shabby chic?

Kwiaty, aniołki i pastele

Shabby chic salon jest przytulny, przyjazny i ciepły. Trzeba jednak uważać, by nie stał się pokojem przesłodzonym i nienaturalnie zapełnionym ozdobami. Tak zaplanowane wnętrze może wydawać się małe, przytłaczające i ciasne.

Osoby, które lubią mieć wokół siebie dużo dekoracyjnych bibelotów powinny zrównoważyć przestrzeń stosując tapetę, która wprowadzi spokój do salonu. Tapeta shabby chic w szerokie pasy nadaje się do tego celu idealnie. Kolorystyka tapety jest delikatna i pastelowa, a szerokie pasy są spokojne i stonowane.

Kolejnym zabiegiem, który wyciszy salon jest wystylizowanie ściany na starą i mocno zużytą. Fototapete shabby chic, która przedstawia zniszczony tynk, czerwoną lub białą cegłę czy deski pomalowane na jasne kolory warto umieścić w salonie, w którym jest dużo elementów dekoracyjnych. Tapeta z delikatnym wzorem nie będzie dodatkowo obciążała pokoju dziennego, który i tak jest pełen dekoracji charakterystycznych dla stylu.

Osoby, które ograniczą dekoracyjne bibeloty mogą sobie pozwolić na bardzie charakterystyczne i romantyczne ściany. Tapeta shabby chic w kwiaty, ornamenty czy piękne ptaki wprowadzi romantyczny nastrój do pokoju dziennego. W shabby chic salonie sprawdza się duże i małe ornamenty, delikatne różyczki i piękne, wielkie kwiaty.

Shabby chic salon jest bardzo kobiecy i elegancki. Osoby, które w nim mieszkają kochają rzeczy stare, z przeszłością, które maja swoja historię.