tunel foliowy

Konstrukcja ogrodowa w formie tunelu foliowego

Podczas planowania upraw w ogrodzie warto pamiętać nie tylko o tunelu foliowym, lecz także o wydzieleniu miejsca. Zakup tunelu foliowego nie jest łatwym zadaniem, gdyż producenci cały czas poszerzają ofertę. Na szczęście z łatwością zamówimy taki produkt, jaki doskonale spełni nasze oczekiwania. Czym odznacza się tunel ogrodowy? Jak go zamontować? Gdzie postawić foliaka?

Lokalizacja tunelu ogrodowego

Niezwykle istotne jest to, aby przed doborem określić, gdzie zamocujemy tunel foliowy. Konieczne jest wybranie miejsca osłoniętego przed silnym wiatrem i dobrze nasłonecznionego, co zapewni roślinom właściwy rozwój i wzrost. Dobrą opcją jest zadbanie o to, aby w pobliży znajdował się dostęp do wody, co pozwoli zachować komfort. Najlepszą lokalizacją jest z pewnością postawienie tunelu wzdłuż linii północ-południe. 

tunel foliowy

Montaż foliaka

Wiele osób zastanawia się, jak zamontować foliak. Doskonałym pomysłem jest zakup namiotu do samodzielnego montażu, jakie nie jest skomplikowany. Folia na szklarnię może być perforowana. Jest uniwersalna i sprawdzi się zarówno w bardziej profesjonalnym tunelu, jak i w mini konstrukcji. Posiada niewielkie otwory, jakie pozwalają zachować cyrkulację powietrza. Jest zalecana wtedy, gdy uprawiamy rośliny, jakie potrzebują wysokiej temperatury do wzoru. Innym rozwiązaniem jest folia bez perforacji, która zapewnia długie utrzymywanie ciepła. Nie przepuszcza powietrza, dlatego jest zalecana wtedy, gdy uprawiamy rośliny, jakie potrzebują wysokiej temperatury do wzrostu.

Tunel foliowy może dać sporo korzyści, zwłaszcza gdy postawimy na dobrą jakość i sprawdzone marki. Zakup w sklepie online np. tutaj wpływa na oszczędność kosztów i czasu.