Lamele scienne

Lamele: podłużne deski, które pomagają upiększyć dom i zwrócić uwagę gości

Jednym z wielu różnych czynników, które zazwyczaj bierzemy pod uwagę podczas zmiany wystroju lub wyposażenia wnętrza, jest włączenie ciekawych elementów dekoracyjnych. Jednym z najbardziej godnych uwagi sposobów na urozmaicenie domu jest instalacja lameli. Mają one wiele zalet, w tym estetyczny wygląd. Poprawiają też akustykę pomieszczenia. Dla kogo lamele będą najlepsze?

Lamele to neutralny, lecz zauważalny element nowoczesnych aranżacji

Lamele sprawdzają się w przypadku nowoczesnych, przestronnych przestrzeni. Sprytnie można wykorzystać drewno w różnych odcieniach brązu, buku, jesionu, dębu. Lamele pozwalają uwzględnić naturalne elementy w monochromatycznych i neutralnych kolorystycznie mieszkaniach. Można z nimi łączyć różne konstrukcje i materiały, takie jak cegła, marmur, czy surowy beton.

Ścienne lamele nie nadają pomieszczeniom ciężkości, ani nie zmniejszają ich lekkości. W bardzo prosty sposób można wyróżnić jedną z wybranych powierzchni i zwrócić uwagę gości na wybraną część pomieszczenia.

Lamele scienne

Lamele powinny być przystosowane do rodzaju pomieszczenia

Lamele są coraz bardziej powszechne w środowiskach korporacyjnych. Często można spotkać je w centrum biura lub recepcji. Lamele w większości scenariuszy są łatwe do zainstalowania i zapewniają szybkie wykończenie.

Pionowe lamele ścienne są doskonałym wyborem do płytek i podobnych elementów, takich jak mozaika i tradycyjne wzory z drewna. Zastosowanie dla lameli znajdziemy w wielu pomieszczeniach, m.in. w salonie, sypialni, biurze.

Chociaż lamele są dość trwałe, zaleca się zachowanie ostrożności w przypadku wilgoci. Trzeba pamiętać, że drewno nie jest wodoodporne, czyli również wykonane z nich lamele. Znalezienie impregnowanych lameli do łazienki, kabiny prysznicowej i kuchni jest możliwe, ale sposób wykonania lameli może się różnić.