lampa listwowa

Lampy sufitowe listwowe – idealne oświetlenie nowoczesnego wnętrza

Lampy sufitowe listwowe są wyjątkowo nowoczesnym i jednocześnie uniwersalnym sposobem na oświetlenie wnętrza. To także wspaniała alternatywa dla tradycyjnych lamp sufitowych z kloszem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i na pewno wiele osób wybierze właśnie taki rodzaj oświetlenia do swojego domu lub mieszkania. 

Oświetlenie listwowe – jakie ma zalety

Oświetlenie listwowe zamiast tradycyjnych lamp z kloszem, żyrandoli lub kinkietów ma wiele zalet. Warto pomyśleć nad takim oświetleniem, kiedy:

-chcemy idealnie oświetlić wnętrze, które nie ma wiele okien,

-mamy niski sufit i nie możemy użyć długich lamp i żyrandoli,

-posiadamy nowoczesne wnętrze,

-zależy nam na minimalistycznym oświetleniu.

oświetlenie listwowe

Oświetlenie listwowe sufitowe świetnie sprawdzi się w przypadku nowoczesnych wnętrz, w tym loftowych salonów. Nie zabiera ono cennego miejsca, jak to bywa w przypadku lamp stojących. Dodatkowo jest minimalistyczne i nie rzuca się w oczy. Na listwie może być umieszczonych kilka źródeł światła, które można dowolnie przesuwać w razie, gdyby jedna część pomieszczenia nie była dostatecznie oświetlona. To idealne rozwiązanie w kuchni, gdzie potrzebujemy dużej ilości światła. 

Lampy sufitowe listwowe – jakie wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów lamp sufitowych, w których żarówki umieszczone są w listwie. Bardzo popularne są modele, w których żarówki umieszczone są w osobnych gniazdach. Mogą być one dodatkowo zabezpieczone kloszami, ale najczęściej mają formę otwartą, w której żarówki są na zewnątrz. Bardziej nowoczesne lampy sufitowe mają zamiast standardowych żarówek listwę LED, która świeci się równomiernie na całej swojej długości.