obliczanie ceny mieszkania z kalkulatorem

Małe i tanie, czy duże i drogie – które mieszkanie wybrać?

Kiedy stajemy przed wyborem zakupu mieszkania bardzo często zastanawiamy się nad tym, czy lepiej wybrać spośród tych, które są małe i tanie mieszkania w Krakowie, czy postawić na większe, które w konsekwencji są droższe. Oczywiście tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji, a także ilości osób, które dane mieszkanie będzie musiało pomieścić.

Dla singla dobrym rozwiązaniem jest zakupienie kawalerki, która z pozoru może wydawać się tańsza. Dlaczego z pozoru? Dlatego, że w przeliczeniu na metr kwadratowy jest ona dużo droższa od mieszkania dwu, a nawet trzypokojowego.

Ponadto warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Jeżeli decydujemy się na finansowanie mieszkania ze środków pozyskanych z kredytu, wówczas okres kredytowania jest na tyle długi, że wzięcie jego większej kwoty nie będzie dla nas odczuwalne w spłacie, a niewątpliwie większy metraż mieszkania zwiększy komfort naszego życia.

Małe i tanie, czy duże i drogie – które mieszkanie wybrać?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W sytuacji, kiedy posiadamy kilkuosobową rodzinę lepszą opcją będzie zakup droższego mieszkania, ale tym samym i większego. Tanie mieszkanie we Wrocławiu od Lokum Deweloper, tak jak wspomniana wcześniej kawalerka, lepiej sprawdzi się w przypadku osób, które mieszkają w pojedynkę i nie potrzebują w tym celu dużej przestrzeni do zagospodarowania.

Czy duże oznacza drogie?

Niekoniecznie. W przeliczeniu na metr kwadratowy bardzo często okazuje się, że większe mieszkania są tańsze od tych, które z pozoru na takie wyglądają. Dlatego warto wszystko dokładnie przeliczyć, aby móc podjąć najlepszą dla nas decyzję.