Materiał łatwy w utrzymaniu

Pytki dumnie wkroczyły do salonów. Dziś są coraz częściej wybierane, ponieważ występują w wielu kolorach, materiałach i wielkościach. Co więcej dużo łatwiej się je też sprząta, co doceni szczególnie ci, którzy mają w domu duże powierzchnie.

Dlaczego warto wybrać płytki do salonu?

Jednym z głównych powodów przemawiających za wyborem płytek do salonu jest to, że płytki oferowane są w ogromnej gamie kolorów, a do tego można je znaleźć w pięknych, efektownych wzorach, które bardzo trudno jest znaleźć na podłogach drewnianych czy w najbardziej znanych panelach.Co więcej, z płytek można ułożyć jednolitą, a przy tym niezwykle elegancką podłogę, co szczególnie sprawdza się, kiedy wybierzemy te duże, jednokolorowe płytki. Świetnie sprawdzają się np. płytki o wymiarach 60×60 cm lub nawet 75×75 cm. Bardzo modną, jednolitą powierzchnię, która będzie np. imitować beton, najłatwiej jest uzyskać przy wykorzystaniu tzw. płytek rektyfikowanych (z krawędziami przyciętymi pod kątem prostym).

Dla tych, którzy lubią lśniące podłogi

Płytki to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią lśniące podłogi. Żaden materiał nie nadaje się do tego lepiej, jak właśnie płytki. Polerowane płytki ceramiczne zapewniają błyszczącą powierzchnię, pięknie odbijają i rozpraszają światło, tym samym rozświetlając całe pomieszczenie. Podłoga, która wyłożona jest płytkami to również doskonałe rozwiązane, w przypadku, kiedy salon połączony jest z kuchnią. Płytki sprawiają, że podłoga jest jednolita i doskonale optycznie łączy oba pomieszczenia.

Imitacja drewna

Płytki w salonie to również świetna alternatywa dla typowego drewna. Osoby, które lubią drewno we wnętrzach, a nie przepadają za koniecznością jego konserwacji, cyklinowania i lakierowania, płytki rozwiążą te problemy. Na rynku znajdziemy wiele płytek, które do złudzenia będą przypominać różne rodzaje desek.